bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
TFI PZU powołał nowych członków zarządu

TFI PZU powołał nowych członków zarządu

Dodano: 2016-06-02

Rada Nadzorcza TFI PZU SA powołała do zarządu spółki Piotra Bienia oraz Marcina Wlazło. Zdaniem Przewodniczącego Pawła Surówki, są to światowej klasy specjaliści którzy w znaczący sposób tworzyli sukces PZU TFI w ostatnich latach.

Marcin Wlazło jest związany z PZU od 2011 roku, ostatnio jako odpowiedzialny za obszar instrumentów dłużnych, walut i towarów. Jako zarządzający odpowiada za fundusze PZU FIZ Forte, PZU FIZ Akord, subportfel dłużny SFIO Universum oraz aktywa Grupy PZU inwestowane w strategie stopy procentowej. Łącznie posiada 14-letnie doświadczenie jako zarządca aktywami, które przed dołączeniem do PZU zdobył m.in. w ING Investment Management, Credit Suisse Asset Management (Polska) SA.

Piotr Bień dołączył do PZU w 2014 roku jako odpowiedzialny za rynek akcji. Posiada 10-letnie doświadczenie na rynku zarządzania aktywami. W TFI PZU zarządza funduszami PZU Akcji Krakowiak, PZU FIZ Akcji Focus, PZU Akcji Spółek Dywidendowych, subportfelem akcyjnych funduszy PZU Stabilnego Wzrostu Mazurek oraz aktywami Grupy PZU inwestowanymi w strategie akcyjne. Przed dołączeniem do PZU był odpowiedzialny za zarządzanie portfelem akcji ING PTE SA.

– Jestem przekonany, że dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu Marcina Wlazło i Piotra Bienia uda się nam sprostać ambitnym celom, które PZU postawiło sobie w obrębie inwestycji w ramach nowej strategii, zarówno w odniesieniu do jakości świadczonych usług jak i w zakresie pozyskania nowych aktywów – powiedział Paweł Surówka.

Jednocześnie Rada Nadzorcza PZU TFI oficjalnie poinformowała, iż przyjęła rezygnację Tomasza Stadnika ze stanowiska prezesa zarządu PZU TFI i powierzyła pełnienie obowiązków prezesa Zarządu PZU TFI Tomaszowi Kulikowi, dotychczasowemu członkowi zarządu TFI PZU, odpowiedzialnemu między innymi za finanse, ryzyko, operacje i IT.

Na stanowisku członka zarządu PZU TFI pozostał Łukasz Kwiecień, odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i promocję.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...