bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
TFI PZU powołał nowych członków zarządu

TFI PZU powołał nowych członków zarządu

Dodano: 2016-06-02

Rada Nadzorcza TFI PZU SA powołała do zarządu spółki Piotra Bienia oraz Marcina Wlazło. Zdaniem Przewodniczącego Pawła Surówki, są to światowej klasy specjaliści którzy w znaczący sposób tworzyli sukces PZU TFI w ostatnich latach.

Marcin Wlazło jest związany z PZU od 2011 roku, ostatnio jako odpowiedzialny za obszar instrumentów dłużnych, walut i towarów. Jako zarządzający odpowiada za fundusze PZU FIZ Forte, PZU FIZ Akord, subportfel dłużny SFIO Universum oraz aktywa Grupy PZU inwestowane w strategie stopy procentowej. Łącznie posiada 14-letnie doświadczenie jako zarządca aktywami, które przed dołączeniem do PZU zdobył m.in. w ING Investment Management, Credit Suisse Asset Management (Polska) SA.

Piotr Bień dołączył do PZU w 2014 roku jako odpowiedzialny za rynek akcji. Posiada 10-letnie doświadczenie na rynku zarządzania aktywami. W TFI PZU zarządza funduszami PZU Akcji Krakowiak, PZU FIZ Akcji Focus, PZU Akcji Spółek Dywidendowych, subportfelem akcyjnych funduszy PZU Stabilnego Wzrostu Mazurek oraz aktywami Grupy PZU inwestowanymi w strategie akcyjne. Przed dołączeniem do PZU był odpowiedzialny za zarządzanie portfelem akcji ING PTE SA.

– Jestem przekonany, że dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu Marcina Wlazło i Piotra Bienia uda się nam sprostać ambitnym celom, które PZU postawiło sobie w obrębie inwestycji w ramach nowej strategii, zarówno w odniesieniu do jakości świadczonych usług jak i w zakresie pozyskania nowych aktywów – powiedział Paweł Surówka.

Jednocześnie Rada Nadzorcza PZU TFI oficjalnie poinformowała, iż przyjęła rezygnację Tomasza Stadnika ze stanowiska prezesa zarządu PZU TFI i powierzyła pełnienie obowiązków prezesa Zarządu PZU TFI Tomaszowi Kulikowi, dotychczasowemu członkowi zarządu TFI PZU, odpowiedzialnemu między innymi za finanse, ryzyko, operacje i IT.

Na stanowisku członka zarządu PZU TFI pozostał Łukasz Kwiecień, odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i promocję.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...

Nazwa „odszkodowanie” nie wystarczy do zwolnienia z PIT

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z dnia 26 marca 2024 r. (sygn. akt...