bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Tesla wejdzie na rynek ubezpieczeń komunikacyjnych

Tesla wejdzie na rynek ubezpieczeń komunikacyjnych

Dodano: 2016-09-02

Tesla chce sprzedawać ubezpieczenia komunikacyjne. Koncern zdecydował się na rozpoczęcie nowej działalności po tym, jak okazało się, że na rynku ubezpieczeń nie ma produktu dopasowanego do pojazdów elektrycznych Tesli.

Produkt InsureMyTesla będzie funkcjonował jedynie jako ubezpieczenie pojazdów Tesli. Początkowo polisę będą mogli kupić posiadacze samochodów Tesli w Australii i Hong Kongu. Na tych rynkach, Tesla będzie dystrybuować swój produkt ubezpieczeniowy we współpracy z największymi, tradycyjnymi zakładami ubezpieczeń; w Australii będzie to QBE Insurance, a w Hong Kongu partnerem Tesli będzie AXA General Insurance. Według doniesień medialnych cena rocznej składki na klientów z Australii będzie wynosić min. 900 dolarów.

Ubezpieczenie InsureMyTesla będzie rozszerzone o kilka dodatkowych usług. Dla przykładu, jeśli w przeciągu 36 miesięcy od rejestracji samochodu ulegnie ono szkodzie całkowitej, ubezpieczenie zagwarantuje wymianę zniszczonego pojazdu na nowy (o tym samym modelu i parametrach). Ubezpieczeni będą mogli wybrać autoryzowany serwis napraw. Ponadto, do każdej polisy będzie dołączona usługa bezpłatnego montażu ładowarki Tesla Home Wall w garażu właściciela.

Artykuły powiązane

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...