bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Talanax: wyniki finansowe w I połowie 2016 r.

Talanax: wyniki finansowe w I połowie 2016 r.

Dodano: 2016-09-09

Niemiecka Grupa Talanax, która od 2012 r. jest akcjonariuszem Warta, podała wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2016 r. Z danych przedstawionych przez Grupę wynika, że w I połowie br. składka przypisana brutto utrzymuje się na stabilnym poziomie 16,4 miliarda euro.

– W sumie, jesteśmy ogólnie zadowoleni ze sposobu naszej działalności w pierwszej połowie 2016 r. Jesteśmy też optymistycznie nastawieni do realizacji naszych rocznych celów – powiedział Herbert K Haas, Prezes Zarządu Talanx AG.

W pierwszej połowie 2016 r. Grupa odnotowała zysk netto, który wyniósł 401 milionów euro. Przy czym w analogicznym okresie 2015 r. wyniósł on 311 milionów euro. W pierwszym półroczu bieżącego roku odnotowano również wzrost zysku z działalności operacyjnej (EBIT) o 4,8 procenta do poziomu 1,1 miliarda) euro.

Wynik uzyskany w I poł. 2016 r. wskazuje, że Grupa znajduje się ona na dobrej drodze do osiągnięcia celu, jakim jest zysk netto na koniec roku w wysokości około 750 milionów euro. Cel ten utrzymuje się, pomimo skutków klęsk żywiołowych oraz oddziaływania wahań kursów walutowych.

Więcej informacji na ten temat znajduje się pod adresem:

http://www.talanx.com/presse/unternehmensmeldungen/2016/2016-08-12.aspx?sc_lang=en

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...