bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Szałamacha: PZU zainteresowane przejęciem akcji Pekao ale cena musi być uczciwa

Szałamacha: PZU zainteresowane przejęciem akcji Pekao ale cena musi być uczciwa

Dodano: 2016-09-05

Paweł Szałamacha, Minister Finansów powiedział w wywiadzie z agencją informacyjną Reuters, że rząd Beaty Szydło wspiera zakup banku Pekao przez PZU. Minister postawił warunek, że cena nabycia akcji musi być uczciwa.

Minister potwierdził, że Michał Krupiński jest w trakcie rozmów z UniCredit w sprawie przejęcia banku Pekao. Szałamacha podkreślił, że za naturalne uważa zainteresowanie PZU zakupem akcji Pekao.

„Chcemy doprowadzić do pomyślnego sfinalizowania transakcji, jednak nie jesteśmy zdeterminowani, aby dokonać przejęcia za jakąkolwiek cenę” – powiedział Paweł Szałamacha w wywiadzie dla Reuters. Wskazał, że wysokość ceny za akcje Pekao będzie zależeć od obecnego włoskiego właściciela banku i ustaleń między nim a PZU.

Minister Finansów określił, iż bank Pekao jest w dobrej kondycji. Uważa jednak, że PZU nie będzie konkurować z innymi ofertami.

Już jakiś czas temu podawaliśmy na łamach beinsured, komentując ten temat, że zgodnie z doniesieniami medialnymi, negocjacje toczą się o 0,5 mld euro. Włoski bank liczy, że uda mu się sprzedawać 40,1 proc. udziałów w Pekao za kwotę 3,5 mld euro, podczas gdy Polacy są w stanie przeznaczyć na ten cel 3 mld euro.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...