bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Szałamacha: PZU zainteresowane przejęciem akcji Pekao ale cena musi być uczciwa

Szałamacha: PZU zainteresowane przejęciem akcji Pekao ale cena musi być uczciwa

Dodano: 2016-09-05

Paweł Szałamacha, Minister Finansów powiedział w wywiadzie z agencją informacyjną Reuters, że rząd Beaty Szydło wspiera zakup banku Pekao przez PZU. Minister postawił warunek, że cena nabycia akcji musi być uczciwa.

Minister potwierdził, że Michał Krupiński jest w trakcie rozmów z UniCredit w sprawie przejęcia banku Pekao. Szałamacha podkreślił, że za naturalne uważa zainteresowanie PZU zakupem akcji Pekao.

„Chcemy doprowadzić do pomyślnego sfinalizowania transakcji, jednak nie jesteśmy zdeterminowani, aby dokonać przejęcia za jakąkolwiek cenę” – powiedział Paweł Szałamacha w wywiadzie dla Reuters. Wskazał, że wysokość ceny za akcje Pekao będzie zależeć od obecnego włoskiego właściciela banku i ustaleń między nim a PZU.

Minister Finansów określił, iż bank Pekao jest w dobrej kondycji. Uważa jednak, że PZU nie będzie konkurować z innymi ofertami.

Już jakiś czas temu podawaliśmy na łamach beinsured, komentując ten temat, że zgodnie z doniesieniami medialnymi, negocjacje toczą się o 0,5 mld euro. Włoski bank liczy, że uda mu się sprzedawać 40,1 proc. udziałów w Pekao za kwotę 3,5 mld euro, podczas gdy Polacy są w stanie przeznaczyć na ten cel 3 mld euro.

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...