bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Surówka: wsparcie sektora MŚP będzie skoordynowane z produktami bankowymi

Surówka: wsparcie sektora MŚP będzie skoordynowane z produktami bankowymi

Dodano: 2017-09-07

Paweł Surówka, prezes PZU, skomentował PAP swój udział w panelu „Jak przekształcić rodzinną firmę w międzynarodowego giganta – instytucjonalne i rynkowe uwarunkowania rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw”, odbywającego się w ramach XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy (czytaj więcej: PZU na Forum Ekonomicznym w Krynicy).

CEO zakładu ubezpieczeń powiedział w rozmowie z PAP, że wsparcie dla małych i średnich firm ze strony PZU powinno być skoordynowane ze wsparciem udzielanym przez Alior Banku i Pekao SA. Dlatego oferta ubezpieczyciela skierowana do podmiotów z sektora MŚP będzie rozszerzona o produkty, które są pomocne w rozwijaniu biznesu zarówno z obszaru ubezpieczeń jak i bankowości.

– Chcemy przedstawić tym firmom całą paletę różnych narzędzi w działalności gospodarczej, aby mogły się lepiej rozwijać – wyjaśnił Surówka. – Będziemy dążyli do tego, by tego rodzaju usługi tworzyć wspólnie z Pekao SA, ponieważ widzimy, że prezesi małych i średnich spółek oczekują takich łączonych rozwiązań – dodał. Podkreślił, że wymaga to większej koordynacji wsparcia udzielanego tym podmiotom od różnych instytucji.

Jak powiedział, w przypadku PZU oferta dla małych i średnich firm zostanie rozszerzona o nowe produkty ubezpieczeniowe. Wśród nich znajdą się produkty ochraniające majątek, kontrakty czy pracowników oraz produkty przydatne w działalności eksportowej.

– Na niestabilnym rynku pracy należałoby umożliwić szefom małych firm przedstawianie pracownikom lepszych benefitów, np. polis na życie i zdrowotnych, które wiązałyby ich z tymi firmami, by nie szukali oni nowego miejsca pracy – tłumaczył prezes PZU.

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...