bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
Stawki OC w polskich miastach

Stawki OC w polskich miastach

Dodano: 2017-02-17
Publikator: Porównywarka ubezpieczeń Rankomat.pl

Porównywarka ubezpieczeń Rankomat.pl przygotowała wyceny ubezpieczeń OC w rozróżnieniu na wybrane miasta Polski. W zestawieniu uwzględniono kalkulacje zarówno dla 10 największych miast jak i najmniejszych miast z województw, które pojawiły się w powyższym rankingu.

W pierwszym etapie badania eksperci z Rankomat.pl oszacowali średnie stawki za ubezpieczenie OC dla 10 największych miast Polski. Ceny uwzględniają najtańszą opcję produktu. Z zestawienia wynika, że średnio najwięcej za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne w opcji ze zniżkami muszą zapłacić mieszkańcy Wrocławia (średnio: 1089 zł). Ponad 100 zł mniej wynoszą średnie stawki za OC w Warszawie (969 zł) i Gdańsku (968 zł). Czwarte miejsce w rankingu zajął Poznań. Jego mieszkańcy średnio płacą 927 zł za ubezpieczenie OC ppm. 906 zł wynosi średnia cena najniższego ubezpieczenia OC w Łodzi. Mniej niż 900 zł wynoszą średnie najniższe stawki w Szczecinie (899 zł), Bydgoszczy (859 zł), Krakowie (846 zł). Natomiast najtaniej jest w Lublinie (789 zł) i w Katowicach (769 zł).

Powyższe zestawienie uwzględniania dane dla 10 największych miast, które leżą na terenie województw dolnośląskiego, mazowieckiego, pomorskiego i wielkopolskiego. W drugim etapie badania, eksperci porównywarki przygotowali kalkulacje dla najmniejszych miast z tych czterech województw:

  • Mazowieckie: Wyśmierzyce – średnie najtańsze OC: 650 zł (49% taniej niż w Warszawie),
  • Dolnośląskie: Wleń – średnie najtańsze OC: 769 zł (42% taniej niż we Wrocławiu),
  • Wielkopolskie: Dobra – średnie najtańsze OC: 772 zł (20% taniej niż w Poznaniu),
  • Pomorskie: Krynica Morska – średnie najtańsze OC: 815 zł (19% taniej niż w Gdańsku).

Unilink i Puls Biznesu podali, że w styczniu średnio ubezpieczenie OC kosztowało 1164 zł Jest to wartość o 1 proc. niższa niż w grudniu 2016 r. Wcześniej CUK Ubezpieczenia poinformowało, że średnia cena za ubezpieczenie OC zmalała o 0,7 proc. w styczniu 2017 r. w stosunku danych z poprzedniego miesiąca (więcej: Ubezpieczenie OC ppm: w styczniu było taniej).

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...