bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Spółka Provident z licencją krajowej instytucji płatniczej?

Spółka Provident z licencją krajowej instytucji płatniczej?

Dodano: 2022-12-23

Provident liczy na to, że będzie pierwszą firmą pożyczkową na polskim rynku z licencją krajowej instytucji płatniczej (KIP).

Wraz z początkiem grudnia spółka złożyła do KNF wniosek o licencję KIP, a już ponad rok temu uzyskała wpis w rejestrze małych instytucji płatniczych. Powyższe pozwoliło wprowadzić do oferty i przetestować nową kartę kredytową. Z tym produktem spółka zamierza wypłynąć na szerokie wody rynku. Z tego też powodu podjęto decyzję o ubieganie się o licencję KIP.

Spółka ma nadzieję, że proces związany z analizą wniosku do KNF uda się zakończyć szybko, a tym samym Provident będzie cieszyć się licencją KIP już w 2023 r. – jako pierwsza instytucja pożyczkowa w Polsce. Do tego czasu firma ma przeszkolić swoich doradców, którzy będą odpowiedzialni za sprzedaż kart, które będzie można kupić również w internecie.

Warto zauważyć, że wprowadzenie karty kredytowej do oferty firmy jest elementem strategii polegającej na rozbudowie portfolio produktowego Providenta, który obecnie kojarzony jest głównie z pożyczkami ratalnymi. Przypomnijmy, że instytucja oferuje wiele rodzajów ubezpieczeń czy abonamenty medyczne.

Tekst źródłowy znajduje się pod adresem: https://www.cashless.pl/12896-provident-licencja-krajowa-instytucja-platnicza.

Artykuły powiązane

Ubezpieczenia w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku

W dniu 28 listopada 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował biuletyn, w którym zamieszczono analizę ry...

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...

Ubezpieczyciel jednak wypłaci odszkodowanie bliskim ofiar wypadku na A1

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 miał miejsce 16 września 2023 r. To właśnie tego dnia kierowca jadący z p...