bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
SALTUS przypomina, o czym należy pamiętać przy wyborze polisy medycznej

SALTUS przypomina, o czym należy pamiętać przy wyborze polisy medycznej

Dodano: 2016-09-14

Specjaliści z SALTUS Ubezpieczenia przypominają o elementach, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze polisy medycznej. Podkreślają, że najczęściej Polacy kierują się dostępnością do lekarzy specjalistów i liczbie placówek medycznych, w których można skorzystać z wizyty w ramach prywatnego ubezpieczenia. Wskazują, że najczęstszym błędem jest pomijanie zakresu badań objętych ubezpieczeniem.

Zdaniem ekspertów z SALTUS Ubezpieczenia, Polacy decydują się na zakup ubezpieczenia zdrowotnego, gdy muszą zasięgnąć specjalistycznych konsultacji i okazuje się to niemożliwe w systemie państwowej służby zdrowia. Jako rozwiązanie tej sytuacji traktują przystąpienie do prywatnego ubezpieczenia medycznego.

Z badań CBOS wynika, że co 2. osoba ankietowana skorzystała w 2016 r. z porady lekarza specjalisty. Najcześciej Polacy leczą się w tzw. modelu mieszanym, to znaczy wybierają zarówno publiczne jednostki zdrowia (wizyta u lekarza pierwszego kontaktu) i prywatne ośrodki, gdy muszą udać się do specjalisty. Zazwyczaj samo udanie się do lekarza nie wystarczy, niezbędne są badania. Potwierdzają to wyniki badań CBOS, zgodnie z którymi w I półroczu 2016 r. z badań laboratoryjnych lub diagnostycznych skorzystało 56% badanych osób. A jak zauważają eksperci z SALTUS Ubezpieczenia, Polacy zapominają o rozszerzonym pakiecie dostępu do badań, zanim wykupią pakiet ubezpieczenia medycznego.

Artykuły powiązane

Wystarczy odpowiedni tytuł przelewu, aby wybrać konkretną formę opodatkowania.

Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) orzekł, że terminowo wpłacona zaliczka oraz odpowiednio opisany przelew mogą być uzna...

Europejski Parlament przyjął zmiany w dyrektywie Solvency II

23 kwietnia 2023 roku, podczas posiedzenia plenarnego, Parlament Europejski przyjął zmiany w dyrektywie Solvency II. P...

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...