bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Sąd przyjął pozew zbiorowy przeciwko TU Europa

Sąd przyjął pozew zbiorowy przeciwko TU Europa

Dodano: 2016-04-12

Sąd Apelacyjny w Warszawie przyjął do rozpatrzenia pozew zbiorowy przeciwko TU na Życie Europa S.A. Do pozwu zbiorowego przeciwko ubezpieczycielowi przystąpiło 400 osób. Domagają się wypłaty łącznie 14,3 mln zł z tytułu strat finansowych poniesionych wskutek produktów ubezpieczeń na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym, które wykupili od życiowej spółki TU Europa. Sprawa dotyczy m. in. takich produktów jak Pareto czy Libra.

Swoją decyzją o przyjęciu pozwu zbiorowego przeciwko TU Europa, Sąd umożliwił przystąpienie do pozwu osobom, które do tej pory tego nie uczyniły. Będą mogły wziąć udział w postępowaniu sądowym na wezwanie Sądu.

Konsumentów reprezentuje kancelaria prawnicza LWB, która specjalizuje się w prowadzeniu pozwów zbiorowych przeciwko towarzystwom ubezpieczeń. Do tej pory reprezentowała konsumentów w pozwach zbiorowych przeciwko AXA, Skandii i Generali Życie.

Artykuły powiązane

KNF zaktualizował i uzupełnił pytania dotyczące SFDR

W dniu 23 listopada 2023 r. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował, że w zakładce „Pytania i odpowiedzi (Q&am...

Problemy z odbiorem poczty nie uzasadniają braku odpowiedzi na wezwania UOKiK

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w wyroku z dnia 8 maja 2023 r. (sygn. akt XVII AmA 31/21) orzekł, że reo...

Dodatkowe świadczenia ubezpieczyciela to koszty uzyskania przychodu

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z dnia 14 września 2023 r. (sygn. akt III SA/Wa 1248/23) orzekł, że...