bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Sąd przyjął pozew zbiorowy przeciwko TU Europa

Sąd przyjął pozew zbiorowy przeciwko TU Europa

Dodano: 2016-04-12

Sąd Apelacyjny w Warszawie przyjął do rozpatrzenia pozew zbiorowy przeciwko TU na Życie Europa S.A. Do pozwu zbiorowego przeciwko ubezpieczycielowi przystąpiło 400 osób. Domagają się wypłaty łącznie 14,3 mln zł z tytułu strat finansowych poniesionych wskutek produktów ubezpieczeń na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym, które wykupili od życiowej spółki TU Europa. Sprawa dotyczy m. in. takich produktów jak Pareto czy Libra.

Swoją decyzją o przyjęciu pozwu zbiorowego przeciwko TU Europa, Sąd umożliwił przystąpienie do pozwu osobom, które do tej pory tego nie uczyniły. Będą mogły wziąć udział w postępowaniu sądowym na wezwanie Sądu.

Konsumentów reprezentuje kancelaria prawnicza LWB, która specjalizuje się w prowadzeniu pozwów zbiorowych przeciwko towarzystwom ubezpieczeń. Do tej pory reprezentowała konsumentów w pozwach zbiorowych przeciwko AXA, Skandii i Generali Życie.

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...