bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Rzecznik Finansowy ocenił projekt WEI ws. ubezpieczenia OC komunikacyjnego

Rzecznik Finansowy ocenił projekt WEI ws. ubezpieczenia OC komunikacyjnego

Dodano: 2017-04-07
Publikator: Rzecznik Finansowy

Rzecznik Finansowy przygotował odpowiedź ws. projektu założeń do projektu ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnyc,h opracowanego przez ekspertów z Warsaw Enterprise Institute (czytaj więcej: Projekt założeń do projektu ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych).

RF zaznaczył, że sprzeciwia się zaproponowanym rozwiązaniom, które w głównej mierze idą w kierunku szukania znacznych oszczędności towarzystw ubezpieczeń, kosztem poszkodowanych w wypadkach drogowych i ich rodzin. „Stąd ograniczanie ich uprawnień potwierdzonych bogatym orzecznictwem Sądu Najwyższego oraz sądów powszechnych oraz pogwałcenie wypracowanych reguł prawa odszkodowawczego nie może spotkać się w żadnej mierze z naszą aprobatą. Proponowane regulacje są także jaskrawym zaprzeczeniem celów, dla których utworzono system ochrony poszkodowanych w obowiązkowym ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych” – napisał Rzecznik Finansowy.

Pliki do pobrania

opinia_do_projektu_wei_kwiecien_2017.pdf

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...