bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
Rząd zajmie się ustawą wiatrakową

Rząd zajmie się ustawą wiatrakową

Dodano: 2024-04-05
Kategorie:

Wiceminister ds. klimatu i środowiska, Miłosz Motyka, zadeklarował, że rząd podejmie dyskusję nad ustawą dotyczącą farm wiatrowych na początku czerwca. W trakcie swojego wystąpienia w Programie 1 Polskiego Radia, Motyka podkreślił, że ich celem jest znaczące skrócenie procesu inwestycyjnego nawet o połowę. Ponadto, planowane jest przedstawienie projektu ustawy prosumenckiej jeszcze w maju, który zawierać będzie korzystniejsze rozwiązania dla osób produkujących energię na własne potrzeby.

W obu tych projektach zostaną uwzględnione uproszczenia i skrócenie procedur związanych z inwestycjami w farmy wiatrowe oraz instalacje prosumenckie. Dodatkowo, minister klimatu i środowiska, Paulina Hennig-Kloska, zaznaczyła, że projekt ustawy dotyczącej farm wiatrowych trafi do uzgodnień międzyresortowych na początku kwietnia. Jej celem jest stworzenie przestrzeni dla rozwoju energii wiatrowej na lądzie, co jest istotne ze względu na potrzeby energetyczne kraju.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...