bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
Rząd będzie miał wpływ na wybór władz spółek Skarbu Państwa

Rząd będzie miał wpływ na wybór władz spółek Skarbu Państwa

Dodano: 2016-10-06

Premier Beata Szydło przekazała, że przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów powstanie specjalna rada ds. spółek. Jej zadaniem będzie wybór kandydatów na stanowiska członków zarządów i rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa, a także zatwierdzanie zgłoszonych nominacji przez ministrów, którym dane spółki podlegają. Nowy organ będzie złożony z profesorów, powołanych przez premier Szydło. 

– Chodzi o to, by nie było ludzi przypadkowych, by osoby, które będą trafiały do władz, spełniały kryteria merytoryczne – wyjaśnił Henryk Kowalczyk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, który jest odpowiedzialny za wdrożenie nowych rozwiązań w zakresie zarządzania spółkami Skarbu Państwa i obsadzania członków władz tych instytucji. Podkreślił on, że utworzenie rady przyczyni się do utrzymania należytego poziomu i kompetencji kandydatów na najwyższe stanowiska w spółkach podlegających rządowi.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...