bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
Rynek assistance stale rośnie. W 2016 r. z usług pomocowych skorzystało 2,6 mln Polaków

Rynek assistance stale rośnie. W 2016 r. z usług pomocowych skorzystało 2,6 mln Polaków

Dodano: 2017-03-02
Publikator: Mondial Assistance, Ipsos

Mondial Assistance we współpracy z Ipsos już po raz szósty przygotował raport „Rynek usług assistance widziany oczami klientów”. Z danych wynika, że w zeszłym roku aż 2,6 mln osób skorzystało z usług assistance. Co ważne, coraz częściej zgłoszenia są przyjmowane od klientów spoza największych miast.

Już prawie co drugi uczestnik badania (49 proc.) definiuje usługi assistance szerzej niż tylko pomoc drogowa. Stanowi to poprawę zeszłorocznego wyniku o 15 p.p. Mimo to w dalszym ciągu aż 1/3 badanych kojarzy assistance tylko z udzielaniem wsparcia w razie stłuczki lub innego zdarzenia komunikacyjnego. Wzrasta także poziom postrzegania assistance jako dodatkowych usług ubezpieczeniowych. 

– Potwierdził się zaobserwowany trend w poprzednich latach badania, że z roku na rok wzrasta popularność usług assistance. Coraz więcej Polaków rozumie, czym są usługi assistance i w coraz większym stopniu dostrzega różnorodność tych usług. 67 proc. posiadaczy jakiejkolwiek usługi finansowej (w banku albo u ubezpieczyciela) jest świadomych, czym są usługi assistance (wzrost o 1,7 mln osób) – tak wyniki badania komentuje Tomasz Frączek, prezes zarządu Mondial Assistance.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...