bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Rozszerzenie zakresu ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży od UNIQA

Rozszerzenie zakresu ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży od UNIQA

Dodano: 2022-12-13
Publikator: Informacja prasowa

Bilety lotnicze, organizowane przez biura podróży imprezy turystyczne i wyjazdy rezerwowane indywidualnie stanowią znaczący wydatek w budżetach domowych. Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży chroni wpłacone pieniądze przed skutkami nagłych i niespodziewanych zdarzeń mogących pokrzyżować plany wakacyjne.

W ostatnim czasie UNIQA rozszerzyła zakres ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży o pozytywny test na Covid-19 oraz izolację lub kwarantannę jako dodatkowy, płatny wariant. Koszt ubezpieczenia to pięć proc. wartości ubezpieczanych kosztów podróży. Ochrona ubezpieczeniowa w tym produkcie trwa od momentu zakupu np. biletu czy noclegu aż do momentu wyjazdu.

Obecnie polisę można kupić w dowolnym momencie po poniesieniu kosztów wyjazdu, jeśli do wyjazdu zostało więcej niż 30 dni. Ubezpieczyciel wydłużył możliwość zawarcia umowy ubezpieczenia o trzy dni w przypadku podróży, które rozpoczynają się za mniej niż 30 dni, nie później jednak niż siedem dni przed wyjazdem. Polisa rezygnacji z podróży chroni wpłacone pieniądze na wyczekiwane wakacje nie tylko wówczas, gdy nie dojdzie do nich z przyczyn zdrowotnych, ale też innych, nieprzewidzianych zdarzeń.

Jak wskazuje menadżer Zespołu Ubezpieczeń Turystycznych – „Taka polisa przychodzi z pomocą i pozwala odzyskać wpłacone pieniądze na wyjazd, gdy zdarzy się nam nieszczęśliwy wypadek, dojdzie do zniszczenia czy uszkodzenia w wyniku wypadku komunikacyjnego lub pożaru pojazdu należącego do ubezpieczonego. Powodem zwrotu poniesionych kosztów mogą być także komplikacje związane z ciążą ubezpieczonej lub osoby bliskiej, śmierci osoby bliskiej ubezpieczonego lub współuczestnika podróży, czy też poważne zdarzenie losowe, które przydarzy się w miejscu zamieszkania. Może to być np. włamanie do mieszkania, pożar, zalanie, huragan, katastrofa budowlana. Polisa pomoże także, gdy okaże się, że skradziono nam dokumenty niezbędne w podróży ubezpieczonego lub współuczestnika”.

 

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...