bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
„ROR na selfie” od Banku Pocztowego

„ROR na selfie” od Banku Pocztowego

Dodano: 2022-11-03
Publikator: informacja prasowa

Bank Pocztowy już wkrótce wprowadzi „ROR na selfie”. Jest to możliwość założenia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego za pomocą skanu twarzy.

Usługa pozwoli na uruchomienie rachunku osobistego w sposób zdalny, bez potrzeby fizycznego dopełniania formalności. W 2021 r. Bank Pocztowy wdrożył omawiane rozwiązanie w zakresie kredytu – „Kredyt na selfie”. Obecnie klienci mogą wziąć kredyt podczas rozmowy z konsultantem, bez obecności w placówce. Potwierdzenie tożsamości odbywa za pomocą wideoweryfikacji, która wykorzystuje biometryczną analizę twarzy.

Jak podkreśla jeden z członków zarządu Banku Pocztowego: „Wprowadzenie wideoweryfikacji w kolejnym produkcie to następny krok w realizacji strategicznych celów związanych z rozwojem usług cyfrowych Banku Pocztowego. Identyfikacja Klienta przebiegać będzie przy użyciu kamery telefonu – poprzez wykonanie zdjęcia dowodu osobistego, nagranie krótkiego filmiku z dokumentem tożsamości oraz wykonanie „selfie”, czyli nagranie skanu twarzy. Mobilna aplikacja Banku pomoże w tych czynnościach, podpowiadając jak ustawić głowę lub w jaki sposób ułożyć dowód osobisty”.

Przygotowując usługę wideoweryfikacji w procesie wnioskowania o założenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, Bank Pocztowy korzysta ze współpracy z Digital Gateways. W procesie planowane jest także wykorzystanie podpisu elektronicznego obsługiwanego przez Autenti.

 

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...