bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Roman Pałac prezesem PZU Życie

Roman Pałac prezesem PZU Życie

Dodano: 2017-04-27

Rada Nadzorcza PZU Życie SA w dniu 26 kwietnia 2017 roku podjęła jednogłośnie uchwałę powołującą Romana Pałaca na stanowisko prezesa zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń na Życie SA.

Roman Pałac zastąpi na tym stanowisku poprzedniego prezesa Pawła Surówkę, który został wybrany na prezesa Grupy PZU (czytaj więcej: Paweł Surówka prezesem PZU). Od powołania Pawła Surówki na funkcję CEO PZU, Roman Pałac pełnił obowiązki Prezesa spółki, a od dnia 26 kwietnia 2016 r. oficjalnie sprawuje tę funkcję.

Roman Pałac jest absolwentem ekonomii w Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uzyskał tytuł Master of Business Administration (MBA) w London Business School. Posiada wieloletnie doświadczenie w instytucjach finansowych w kraju i zagranicą. W latach 2003-2007 pracował jako Project Manager w Banku Światowym, gdzie był odpowiedzialny za przygotowanie i koordynację uruchomienia programów pożyczkowych skierowanych na wdrożenie polityk poprawiających efektywność energetyczną w krajach CEE. Koordynował także prace nad reformą sektora węgla kamiennego w Polsce. W latach 2009 – 2016 był związany z The Boston Consulting Group, gdzie jako Młodszy Partner odpowiadał za doradztwo ubezpieczeniowo-bankowe w zakresie m.in. likwidacji szkód komunikacyjnych, zmian organizacyjnych, kreowania strategii biznesowej i aktywizacji sprzedaży. Uczestniczył także jako ekspert w kilku projektach fuzji bankowych.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...