bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Roman Pałac: ceny ubezpieczeń będą szacowane na wzór linii lotniczych

Roman Pałac: ceny ubezpieczeń będą szacowane na wzór linii lotniczych

Dodano: 2017-08-10

W kwietniu 2017 r. prezesem spółki PZU Życie został Roman Pałac, który do tej pory zasiadał w zarządzie zakładu ubezpieczeń. Jego nominacja związana była z awansem poprzedniego CEO PZU Życie Pawła Surówki, który został szefem całej Grupy PZU. Roman Pałac w rozmowie z redakcją dziennika Rzeczpospolita podsumował swoją ścieżkę kariery oraz zdobyte doświadczenia w Boston Consulting Group, Goldman Sachs i Banku Światowym.

Roman Pałac ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Jego kariera rozpoczęła się w Banku Światowym, gdzie przez cztery lata odpowiadał za przygotowanie i koordynację wdrożenia programów pożyczkowych, mających na celu poprawę efektywności systemów energetycznych w państwach środkowoeuropejskich. – To było bardzo ciekawe. Praca z rządem, a z drugiej strony praca nad reformą sektorów – wspominał Pałac. – Do tego dochodziło rozwiązywanie problemów finansowania procesów restrukturyzacyjnych.

Następnie studiował w London Business School, gdzie uzyskał tytuł Master of Business Administration (MBA). W tym czasie odbywał praktyki w Goldman Sachs. – Podczas moich praktyk w Goldman Sachs upadł Lehman Brothers i rozpoczął się kryzys finansowy. Mogłem zaobserwować, co się dzieje w świecie finansów od środka, i zobaczyć, jak się zmieniło miasto. Londyn na chwilę stracił oddech – mówił CEO PZU Życie.

Po powrocie do Polski, w 2009 r. trafił do konsultingu. Przez 7 lat był związany z The Boston Consulting Group, gdzie jako Młodszy Partner odpowiadał za doradztwo ubezpieczeniowo-bankowe w zakresie m.in. likwidacji szkód komunikacyjnych, zmian organizacyjnych, kreowania strategii biznesowej i aktywizacji sprzedaży.

Artykuły powiązane

Nowe przepisy chroniące obywateli przed kradzieżą tożsamości od 1 czerwca.

Od 1 czerwca 2024 roku w Polsce będą obowiązywać nowe przepisy mające na celu lepszą ochronę obywateli przed k...

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...