bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Rola ubezpieczycieli w budowaniu długoterminowych oszczędności

Rola ubezpieczycieli w budowaniu długoterminowych oszczędności

Dodano: 2017-05-09

Według szacunków ekonomistów i licznych badań, w Polsce oszczędza nie więcej niż 20 proc. obywateli. Jest to jeden z najniższych wskaźników w Europie. W związku z tym Ministerstwo Rozwoju stworzyło Program Budowy Kapitału, mający na celu zachęcenie Polaków do odkładania i zwiększenia poziomu oszczędności. Zdaniem Jana Grzegorza Prądzyńskiego, prezesa PIU, ubezpieczyciele mogą odegrać znaczącą rolę w tym programie.

– Musimy zdać sobie sprawę z konieczności oszczędzania na własną rękę, zwłaszcza w kontekście emerytury. Niestety w Polsce jesteśmy dopiero na początku drogi do systematycznego odkładania funduszy na przyszłość. Polacy przeznaczają na oszczędności zaledwie ok. 2,5 proc. swoich dochodów, podczas gdy w Europie jest to średnio ok. 11,8 proc. Różnica jest olbrzymia mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Artykuły powiązane

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...

Komentarz do Rekomendacji U 2023 – pełny dokument

Już teraz możesz pobrać pełny dokument naszego komentarza do Rekomendacji U 2023. Pobierz go TUT...

Roczne sprawozdanie EIOPA na temat sankcji wynikających z Dyrektywy w sprawie dystrybucji ubezpieczeń w 2022 r.

W dniu 17 stycznia 2024 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych opublikował czw...