bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Robert Pusz został powołany do zarządu Aegon TUnŻ

Robert Pusz został powołany do zarządu Aegon TUnŻ

Dodano: 2017-05-19

Robert Pusz został mianowany na członka zarządu Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie. Obejmie on nadzór nad obszarem zarządzania ryzykiem w spółce.

Robert Pusz dołączył do Aegon w październiku 2015 r. na stanowisko dyrektora Działu Zarządzania Ryzykiem. W towarzystwie sprawował też nadzór nad wdrożeniem dyrektywy Solvency II.

Wcześniej pracował m.in. w Allianz Polska, gdzie odpowiadał za zarządzanie ryzykiem i przygotowaniem organizacji do wdrożenia systemu wypłacalności. Doświadczenia zawodowe zdobywał także w PZU, gdzie pracował m.in. na stanowisku akcjonariusza i menedżera.

Od 12 lat kieruje Podkomisją ds. Solvency II w Polskiej Izbie Ubezpieczeń. Działa też w Actuarial Association of Europe w zakresie kwestii związanych z dyrektywą Wypłacalność II.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...