bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
RF: w 2016 r. wniesiono ponad 13 tys. skarg na zakłady ubezpieczeń

RF: w 2016 r. wniesiono ponad 13 tys. skarg na zakłady ubezpieczeń

Dodano: 2017-04-10
Publikator: Rzecznik Finansowy

Rzecznik Finansowy opublikował sprawozdanie za poprzedni rok działalności instytucji. W publikacji zawarto dane pochodzące od instytucji finansowych, obejmujące m.in. liczbę i sposób rozpatrzenia reklamacji czy sporów sądowych.

– To pierwszy pełny rok naszej działalności obejmującej również sektor bankowo-kapitałowy, obok rynku ubezpieczeniowo-emerytalnego na którym jesteśmy obecni już ponad 21 lat. Niemal 5,5 tys. porad, 4 tys. wniosków o interwencję i 170 wniosków o istotny pogląd pokazują, jak potrzebne było rozszerzenie naszych kompetencji o ten segment rynku finansowego  mówi Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Finansowy.

Ze sprawozdania wynika, że w 2016 r. do Biura RF wniesiono 13.021 skarg od osób indywidualnych dotyczących ubezpieczeń gospodarczych. 66,1 proc. z nich obejmowało ubezpieczenia działu II. W zdecydowanej większości wniosków (10.658) Rzecznik finansowy podjął stosowną interwencję.

Pliki do pobrania

sprawozdanie_rf_2016_opis.pdf
sprawozdanie_rf_2016_tabele.pdf

Artykuły powiązane

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...

Komentarz do Rekomendacji U 2023 – pełny dokument

Już teraz możesz pobrać pełny dokument naszego komentarza do Rekomendacji U 2023. Pobierz go TUT...

Roczne sprawozdanie EIOPA na temat sankcji wynikających z Dyrektywy w sprawie dystrybucji ubezpieczeń w 2022 r.

W dniu 17 stycznia 2024 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych opublikował czw...