bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
RESO Europe Service 11 lat na rynku

RESO Europe Service 11 lat na rynku

Dodano: 2016-10-24

RESO Europa Service Sp. z o.o. została powołana do życia w dniu 20 października 2005 r. Założycielami spółki byli Mirosław Wasilewski oraz Bronisław Woźnialis, który od początku pełni funkcję Prezesa Zarządu. Pierwotnie spółka współpracowała z innym towarzystwem ubezpieczeniowym – ADB RESO Europa, stąd przyjęta nazwa nowego przedsiębiorstwa. W 2008 r. doszło jednak do zmiany właściciela ADB, który nie był już zainteresowany działalnością w Polsce. Pod koniec 2008 r. spółka rozpoczęła współpracę z łotewskim zakładem ubezpieczeń BTA Insurance Company SE.

– Tak naprawdę to BTA znalazła RESO. Słuchy o rezygnacji ADB RESO Europa ze współpracy z nami szybko rozeszły się na Litwie. W czasie współpracy zdążyliśmy wypracować markę sumiennego partnera, dlatego w momencie, gdy pojawiła się nisza, dyrektor BTA Draudimas na Litwie, Ignas Panka, zdobył mój telefon i zadzwonił – tak powiedział Bronisław Woźnialis przy okazji Jubileuszu 10-lecia RESO.

Prezes Lauris Boss, który dołączył wówczas do zespołu RESO jako przedstawiciel BTA, powiedział, że wyniósł stamtąd wiele pozytywnych praktyk, które następnie były realizowane w strukturze RESO tj.: niestandardowe myślenie i podejście do załatwiania spraw, wykonywanie zadań w maksymalnie wysokiej jakości, osiągnięcie efektywności strukturalnej w firmie czy zaszczepienie w pracownikach przekonania, że mogą osiągnąć więcej, wznosząc się na wyżyny własnych możliwości.

Obecnie w RESO jest już 120 pracowników. Wzrosła ilość wypisanych polis, znacznie wzrósł zebrany przypis, który w ciągu 11 lat przekroczył barierę 600 mln zł. Z roku na rok rośnie także sieć sprzedaży – obecnie z RESO współpracuje niemal 4800 pośredników ubezpieczeniowych w całej Polsce. W tym momencie spółka dysponuje szeroką ofertą ubezpieczeń zarówno dla klientów indywidualnych, jak również biznesowych i instytucjonalnych. Wszystkie sfery działalności spółki wskazują, że RESO jest prężnie rozwijającym się podmiotem na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...