bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych – lipiec 2016 r.

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych – lipiec 2016 r.

Dodano: 2016-08-18

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl przeprowadziła dziewiętnasty ranking dotyczący cen ubezpieczeń komunikacyjnych (OC oraz pakietów OC + AC, OC + NNW, OC + AC + NNW) na początku drugiego półrocza 2016 r.

Od 1 do 31 lipca 2016 r. ubezpieczyciele wygrywający poszczególne kategorie, uzyskali następujące wyniki:

  • AXA Direct – 4,26 pkt. w rankingu polis OC
  • Link4 – 4,38 pkt. w rankingu pakietów OC + NNW
  • Link4 – 4,33 pkt. w rankingu pakietów OC + AC
  • Link4 – 4,26 pkt. w rankingu pakietów OC + AC + NNW

Z analizy wynika, że w lipcu 2016 r. największe zmiany dotyczyły rankingu polis OC. W czerwcu, w tej kategorii liderem była Aviva, którą w badanym miesiącu zdetronizowała AXA Direct.

Wyniki wskazują, że na początku wakacji, w pozostałych trzech kategoriach, liderem cenowym, podobnie jak w poprzednim miesiącu był Link4.

W poprzednim rankingu („Ranking najtańszego OC, AC, NNW”) na czołowych miejscach uplasował się You Can Drive należący do Ergo Hestii oraz Liberty Ubezpieczenia, tak też pozostało w lipcu 2016 r. Niezmiennie, ostatnie pozycje zajmują Gothaer i TUW TUZ.

Eksperci Ubea.pl wskazują, iż brak bardzo poważnych zmian w dziewiętnastym rankingu nie oznacza, że towarzystwa ubezpieczeń zaprzestały podnoszenia składek.

„Taki proces solidarnych zmian w cennikach wciąż trwa i jest spowodowany nie tylko wprowadzeniem podatku od aktywów największych firm ubezpieczeniowych. Kluczowe znaczenie ma też fakt, że w minionym roku wartość odszkodowań z ubezpieczeń OC kierowców wzrosła o 15,8% przy minimalnej zmianie zebranej składki (ok. 1%). W odpowiedzi na nierentowność polis komunikacyjnych firmy ubezpieczeniowe już od ponad roku stopniowo podnoszą składki.” – czytamy w podsumowaniu analizy.

Ponadto, z rankingu wynika, że od kwietnia 2015 r. do lipca 2016 r. średnia składka OC w osiemnastu miastach wojewódzkich wzrosła o niemal 24%.

Pełny ranking dostępny pod adresem:

https://ubea.pl/Najtansze-OC-AC-NNW-ranking-lipiec-2016-r%2Cartykul%2C1086/

Artykuły powiązane

Wystarczy odpowiedni tytuł przelewu, aby wybrać konkretną formę opodatkowania.

Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) orzekł, że terminowo wpłacona zaliczka oraz odpowiednio opisany przelew mogą być uzna...

Europejski Parlament przyjął zmiany w dyrektywie Solvency II

23 kwietnia 2023 roku, podczas posiedzenia plenarnego, Parlament Europejski przyjął zmiany w dyrektywie Solvency II. P...

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...