bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
PZU Zdrowie w Trójmieście

PZU Zdrowie w Trójmieście

Dodano: 2017-06-02

PZU poinformowało, iż PZU Zdrowie nabyło kolejną spółkę – gdański Revimed, który od kilkunastu lat działa na trójmiejskim rynku w usługach rehabilitacyjnych i medycyny pracy. Jest to kolejna akwizycja Grupy PZU w sektorze ochrony zdrowia.

– Nabycie Revimedu to kolejny krok zbliżający nas do stworzenia sieci placówek medycznych PZU we wszystkich głównych miastach w Polsce – powiedziała Julita Czyżewska, prezes PZU Zdrowie.

Transakcja realizowana jest zgodnie ze strategią ubezpieczyciela, w której zaplanowano wzrost przychodów PZU Zdrowie z 364 mln zł w 2016 r. do 1 mld zł w 2020 r. (czytaj więcej: PZU przedstawia strategię do 2020 r.).

– Doskonale usytuowana placówka Revimedu w Gdańsku stanie się bazą do powstania w niedługim czasie pełnowymiarowej, kompleksowej obsługi pacjentów PZU. Do końca roku planujemy podwoić obecnie użytkowaną powierzchnię. Rozważamy również rozszerzenie działalności przychodni o wysokospecjalistyczne procedury ortopedyczne przy współpracy z Centrum Medycznym Gamma, co doskonale uzupełniłoby jej obecny, mocno rehabilitacyjny, profil działalności – dodała Julita Czyżewska.

Artykuły powiązane

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...