bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
PZU: „Z myślą o bezpieczeństwie”

PZU: „Z myślą o bezpieczeństwie”

Dodano: 2016-08-22

W ramach „Bezpieczne wakacje z PZU”, w nadmorskich miejscowościach ubezpieczyciel organizuje projekt „Z myślą o bezpieczeństwie”. Inicjatywa ma za zadanie nie tylko edukować najmłodszych, ale także pomagać rodzicom dbać o bezpieczeństwo ich dzieci.

Ubezpieczyciel przeprowadza badanie, za pomocą którego chce poznać świadomość dzieci i rodziców o zagrożeniach w typowych i nietypowych sytuacjach. Każdy uczestnik badania otrzyma specjalną opaskę – innowacyjny gadżet monitorujący lokalizację dziecka.

Rozdawana przez PZU opaska „niezgubka” jest wodoodporna. Wbudowany w niej nadajnik, zsynchronizowany z aplikacją mobilną, zaalarmuje rodzica, gdy dziecko za bardzo się oddali.  

– Aplikacja wraz z opaską nie tylko, choć przede wszystkim, wspiera rodzica w monitorowaniu bezpieczeństwa dziecka. Rozwija również zaangażowanie społeczne, zachowania obywatelskie – tłumaczy Aleksandra Agatowska, członek zarządu PZU Życie SA.

Specjalna aplikacja na smartfony (Android i iOS) ma być wsparciem w zapewnieniu bezpieczeństwa dzieci przez cały rok, zarówno na wakacjach jak i feriach zimowych, będzie pomocna w centrum handlowym, na placu zabaw lub innym zatłoczonym miejscu gdzie łatwo stracić dziecko z oczu.

– Dzięki rozwiniętym funkcjom społecznościowym rodzic może poprosić o pomoc w odnalezieniu pociechy innych użytkowników aplikacji. To zupełnie nowe, innowacyjne podejście do tematyki bezpieczeństwa – podkreśla Aleksandra Agatowska.

Artykuły powiązane

Wystarczy odpowiedni tytuł przelewu, aby wybrać konkretną formę opodatkowania.

Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) orzekł, że terminowo wpłacona zaliczka oraz odpowiednio opisany przelew mogą być uzna...

Europejski Parlament przyjął zmiany w dyrektywie Solvency II

23 kwietnia 2023 roku, podczas posiedzenia plenarnego, Parlament Europejski przyjął zmiany w dyrektywie Solvency II. P...

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...