bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
PZU wyemituje obligacje podporządkowane

PZU wyemituje obligacje podporządkowane

Dodano: 2017-05-18

W dniu 17 maja 2017 r. PZU zaprezentował wyniki Grupy za I kw. 2017 r. W związku z publikacją raportu, członkowie zarządu przedstawili najbliższe plany spółki.

Paweł Surówka, prezes zarządu PZU SA, zapowiedział, że ubezpieczyciel będzie dążył do zwiększenia przewidywalności w zakresie wyników z działalności inwestycyjnej. „W dalszym ciągu liczymy, że zwroty z inwestycji będą dobre i przewidywalne. Koniunktura w tym kwartale pomogła temu wynikowi, chcemy by nasze wyniki inwestycyjne były stabilne i zgodne z naszymi oczekiwaniami, niezależnie od koniunktury na rynkach” – powiedział Surówka.

W I kw. 2017 r. PZU z działalności inwestycyjnej uzyskał 1.674 mln zł przychodu. Jednak, jak przekazali przedstawiciele spółki, w związku z sfinalizowaniem w czerwcu transakcji nabycia pakietu akcji Banku Pekao spadnie wielkość portfela inwestycyjnego PZU (czytaj więcej: PZU i PFR zakupi pakiet akcji Banku Pekao w czerwcu).

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...