bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
PZU przedłuża współpracę z GOPR i rusza z nowym projektem

PZU przedłuża współpracę z GOPR i rusza z nowym projektem

Dodano: 2021-07-16
Publikator: informacja prasowa

PZU współpracuje z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym już ponad 15 lat. Tym razem została podpisana umowa na kolejne trzy lata, w ramach której ubezpieczyciel wesprze finansowo akcje ratunkowe oraz zorganizuje projekt „Akademia GOPR”.

W ciągu następnych trzech lat PZU będzie realizował zakupy profesjonalnego sprzętu ratowniczego, niezbędnego w górach. Sfinansowane zostaną m.in.: busy transportowe, skutery śnieżne, karetki pogotowia, quady oraz ratownicze pojazdy terenowe. Ubezpieczyciel wspólnie z GOPR będzie realizował również inne inicjatywy edukacyjne i społeczne. Sfinansowane zostaną szkolenia dla ratowników, mające na celu doskonalenie ich umiejętności.

– Naszym celem jest nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Od początku naszej współpracy przekazaliśmy ratownikom górskim pomoc o łącznej wartości 10 mln zł. Kontynuujemy wsparcie dla GOPR, ponieważ jesteśmy pełni uznania dla pracy ratowników i ich zaangażowania w walkę o życie i zdrowie turystów. Chcemy, by mogli swoje zadanie wykonywać jak najlepiej i najbezpieczniej, dlatego przekażemy GOPR specjalistyczny sprzęt, który pozwoli na szybsze dotarcie i skuteczną pomoc poszkodowanym w wypadkach w górach – mówi Robert Lubański, dyrektor ds. prewencji PZU.

W ramach nowo podpisanej umowy, PZU wesprze też Fundację Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tym celu zainicjowano projekt „Akademia GOPR”. Jego ideą jest stworzenie kompleksowego programu prewencyjnego i prowadzenie działań edukacyjnych w zakresie ratownictwa górskiego oraz narciarskiego. Szkolenia będą prowadzone w formie e-learningowej oraz stacjonarnie. Uczestnicy będą mogli otrzymać wiedzę dot. nawigacji w terenie, bezpieczeństwa w górach oraz na wodzie, zachowania się podczas lawiny itp. Prowadzone przez ratowników szkolenia odbędą się również w szkołach. Dzięki czemu około 3500 uczniów dowie się, jak bezpiecznie chodzić po górach, zachować się w nagłej sytuacji czy wezwać odpowiednie służby ratunkowe.

Artykuły powiązane

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...