bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
PZU podtrzymuje realizacje polityki dywidendowej

PZU podtrzymuje realizacje polityki dywidendowej

Dodano: 2017-03-24

Grupa PZU chce skutecznie realizować strategię do 2020 r., której kluczowymi elementami są projekty w obszarze kosztowym, innowacje oraz wzrost (czytaj więcej: PZU przedstawia strategię do 2020 r.). Priorytetem są również transakcje i projekty na rynku bankowym. Również współpraca w ramach i pomiędzy organami Spółki ma ulec poprawie. Spółka potwierdza realizacje przedstawionej akcjonariuszom polityki dywidendowej – informuje w komunikacie Marcin Chludziński pełniący obowiązki prezesa PZU.

– PZU realizuje strategię rozwoju Grupy do 2020 rok, w której tworzeniu jako członek Komitetu Strategii Rady Nadzorczej, aktywnie uczestniczyłem. Zgodnie z nią Spółka dąży do wzrostu rentowności biznesu ubezpieczeniowego oraz rozwoju innowacyjnych narzędzi w zakresie obsługi klienta i zarządzania. Realizowane są też ważne inicjatywy wzrostowe w obszarze Zdrowia oraz Inwestycji. W każdym z tych obszarów kryje się ogromny potencjał rozwoju, który chcemy wyzwolić. Najwyższą wagę mają dla nas transakcje i projekty na rynku bankowym, które PZU będzie skutecznie rozwijać.

– Jestem też przekonany, że poprawie ulegnie kształt współpracy w ramach i pomiędzy poszczególnymi organami Spółki. W szczególności będziemy się koncentrowali na zbudowaniu zrozumienia i zaufania pomiędzy Zarządem PZU a Radą Nadzorczą, ponieważ w tej materii powstały zastrzeżenia, skutkujące wczorajszą decyzją o zmianach w Zarządzie PZU – powiedział Marcin Chludziński, p.o. prezesa PZU S.A.

Jak podało PZU, spółka rozwija działalność w Polsce i na tych rynkach zagranicznych, gdzie jest już obecna. Dla ubezpieczyciela priorytetowy jest ambitny kierunek działań na rynku bankowym oraz finalizacja – realizowanej wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju – transakcji nabycia udziałów banku Pekao SA (czytaj więcej: PZU i PFR podpisali porozumienie akcjonariuszy dot. nabycia akcji Banku Pekao). Zdaniem PZU, poszerzenie współpracy ze startupami i VC ma się natomiast przyczynić do stworzenia jednej z najbardziej innowacyjnych grup finansowych w Europie oraz rozwoju polskiej gospodarki.

– PZU jest jednym z kluczowych komponentów systemu stabilności finansowej w Polsce, dlatego wzmacniane oraz rozwijane będą działania służące budowaniu trwałej wartości dla naszych akcjonariuszy, przyjaznego otoczenia pracy dla pracowników oraz stałej poprawy jakości usług dla klientów z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Przedstawiona akcjonariuszom polityka dywidendy będzie realizowana – podkreśla Marcin Chludziński.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...