bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
PZU podpisało umowę z Ministerstwem Rolnictwa na sprzedaż dotowanych ubezpieczeń rolnych

PZU podpisało umowę z Ministerstwem Rolnictwa na sprzedaż dotowanych ubezpieczeń rolnych

Dodano: 2017-02-16

PZU podpisało umowę z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi na sprzedaż dotowanych ubezpieczeń dla rolników. Jak podaje dla PAP ubezpieczyciel, kontrakt ten opiewa na najwyższą kwotę w historii 10-letniego systemu obowiązkowych ubezpieczeń upraw ze wsparciem Skarbu Państwa.

W komunikacie przekazanym w środę PAP, ubezpieczyciel zaznaczył, że „wysokość limitu na dopłaty do składek, którą PZU otrzymało na ten rok od Ministerstwa, jest dwukrotnie wyższa od tej z ostatniego roku”. Ponadto, PZU zapewnia, że ma kompleksową ofertę ubezpieczeniową dla rolników. „Każdy, kto posiada w PZU obowiązkowe ubezpieczenie budynków rolnych, dostanie w tym roku specjalną zniżkę na ubezpieczenie upraw” – podano w komunikacie.

Towarzystwo ubezpieczeń zapowiedziało, iż jest gotowe do wiosennej sprzedaży ubezpieczeń, zgodnie z przepisami nowej ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich (czytaj więcej: Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. Będą większe dopłaty do składek).

Artykuły powiązane

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...

Nazwa „odszkodowanie” nie wystarczy do zwolnienia z PIT

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z dnia 26 marca 2024 r. (sygn. akt...

Przewodnik „Ubezpieczenia w transporcie, czyli dlaczego nie warto ryzykować?”

Przewodnik po ubezpieczeniach w transporcie jest już dostępny! Pobierz go już teraz! 👉🏻 POBIERAM...