bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
PZU partnerem strategicznym impact’17

PZU partnerem strategicznym impact’17

Dodano: 2017-06-01

PZU było partnerem strategicznym impact’17 – kongresu w całości poświęconego gospodarce przyszłości. Była to kolejna edycja wydarzenia, które koncentruje się na tym, jak transformacja cyfrowa wpływa na system gospodarczy – funkcjonowanie przedsiębiorstw, zmianę modeli biznesowych, produkcji, zatrudnienia, konieczność zmian w administracji publicznej, ale także na wpływ tych przemian na społeczeństwo.

Podczas pierwszego dnia kongresu Paweł Surówka, prezes PZU, wziął udział w debacie „Digital Transformation Challanges: What’s Next?”. Uczestnicy sesji rozmawiali o tym, jak technologie zmieniają branżę: ubezpieczeniową (oraz szeroko rozumianą inwestycyjną), medyczną, finansową oraz medialną. Również Roman Pałac, prezes PZU Życie, wziął udział w dyskusji, podczas której rozmawiano o digitalizacji branży finansowej vs. ubezpieczeniowej. Roman Pałac wskazał także działania podejmowane przez PZU w zakresie inwestycji oraz zmian organizacyjnych.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia było 4.0 Economy. Czwarta Rewolucja Przemysłowa daje nowe przestrzenie wzrostu. Jej siłą napędową jest upowszechnienie Internetu, obniżenie kosztów przechowywania danych, mobilność, techniki drukowania w 3D, odnawialne źródła energii, a także sztuczna inteligencja. Organizatorzy impact’17 starali się pokazać, w jaki sposób digitalizacja procesów produkcji tworzy przestrzeń do rozwoju bardziej dostępnego, elastycznego i efektywnego przemysłu.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...