bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
PZU organizuje badania profilaktyczne dla firm

PZU organizuje badania profilaktyczne dla firm

Dodano: 2017-11-13

PZU przeprowadza zdrowotne akcje profilaktyczne w ponad 30 zakładach pracy, dla przeszło 5 tysięcy pracowników. Badania odbędą się w jedenastu województwach, a udział w nich wezmą lekarze i pielęgniarki z placówek medycznych PZU Zdrowie.

Przedsięwzięcie wpisuje się w propagowaną przez PZU profilaktykę zdrowotną. „Akcja PZU przyczyni się do podnoszenia świadomości zdrowotnej pracowników dzięki połączeniu doświadczenia, chęci pracodawcy i gotowości pracowników. Ma zapobiegać chorobom oraz wykrywać je we wczesnych stadiach. Na podstawie analizy charakteru pracy, wieku i płci pracowników, PZU rekomenduje i finansuje z funduszu prewencyjnego program działań, który kształtuje postawę prozdrowotną pracowników” – podaje ubezpieczyciel w komunikacie.

W ramach akcji w specjalnych strefach pracownicy mogą m.in. wykonać badania krwi (m.in. sprawdzić poziom cholesterolu, glukozy), zmierzyć ciśnienie i zrobić EKG, skonsultować się z lekarzami kardiologiem, dermatologiem, psychologiem, skorzystać z porady dietetyka, fizjoterapeuty oraz wykonać USG wielonarządowe.

Akcja potrwa dwa miesiące: listopad – grudzień. Obejmie pracowników z województw: śląskie, dolnośląskie, opolskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie, lubuskie, pomorskie, lubelskie, małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie.

Artykuły powiązane

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...

Nazwa „odszkodowanie” nie wystarczy do zwolnienia z PIT

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z dnia 26 marca 2024 r. (sygn. akt...

Przewodnik „Ubezpieczenia w transporcie, czyli dlaczego nie warto ryzykować?”

Przewodnik po ubezpieczeniach w transporcie jest już dostępny! Pobierz go już teraz! 👉🏻 POBIERAM...