bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
PZU liderem zarządzania marką pracodawcy w Polsce

PZU liderem zarządzania marką pracodawcy w Polsce

Dodano: 2016-05-25

Profesjonaliści HR, public relations i marketingu wskazali PZU jako firmę, która najlepiej zarządza marką pracodawcy w Polsce. Wynik potwierdzają niezależne badania Goldman Recruitment oraz HRM Institute. Polskiego lidera gonią międzynarodowi giganci tacy jak Google, EY oraz Ikea.

W badaniu „Jak zbudować silną markę pracodawcy?” (Goldman Recruitment) respondenci wskazywali firmy, które według nich najlepiej zarządzają marką pracodawcy w Polsce i na świecie. W skali globalnej zdecydowanie przoduje Google (48% wskazań), natomiast w skali kraju giganta z Doliny Krzemowej (10%) wyraźnie wyprzedza PZU (17%). Na trzecim miejscu uplasowała się Ikea (9%).

Sukces PZU potwierdzają również wyniki badania „Employer Branding w Polsce” prowadzonego od pięciu lat przez HRM Institute. Za plecami ubezpieczyciela sklasyfikowane zostały firmy EY i Google. Profesjonaliści zajmujący się na co dzień budowaniem marki pracodawcy docenili także kampanijne działania ubezpieczyciela, potwierdzając tym samym zasadność prestiżowej nagrody EB Kreator dla kampanii #najlepszastrona PZU.

To kolejny już wyraz uznania profesjonalistów dla działań wizerunkowych firmy oraz ich efektów. Pod koniec kwietnia ubezpieczyciel zwyciężył w kategorii finansowej badania „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menadżerów”.

Fundamentem naszych sukcesów jest ciągła praca nad zmianą PZU w przyjazne miejsce pracy. Dzięki temu możemy podejmować efektywne działania wizerunkowe – podkreśla Anna Jastrzębska, dyrektor ds. Zarządzania Rozwojem Pracowników PZU. – Konsekwentnie stawiamy na nieszablonową komunikację rekrutacyjną, z dystansem do siebie i abstrakcyjnym żartem oraz budowanie jej zasięgu w mediach społecznościowych – dodaje.

Artykuły powiązane

Nowe Rekomendacje KNF dla zakładów ubezpieczeń dotyczące oceny odpowiedniości ubezpieczenia na życie z elementem inwestycyjnym

W dniu 15 września 2023 r. Komisja Nadzoru Finansowego przyjęła jednogłośnie Rekomendacje dla zakładów ubezpieczeń dotyc...

Nowe zagadnienia na egzaminie dla kandydatów na agentów ubezpieczeniowych

W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego Ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o ogólnoeuropejskim in...

Kolejny ubezpieczyciel ukarany przez KNF

W dniu 13 września 2023 r. Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała informację o nałożeniu kary na spółkę Link4 Towarzy...