bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
PZU i BOŚ nawiązują współpracę w obszarze bancassurance

PZU i BOŚ nawiązują współpracę w obszarze bancassurance

Dodano: 2022-03-23
Publikator: informacja prasowa

21 marca 2022 r. PZU podpisał list intencyjny z BOŚ. Jest to kolejny etap w tworzeniu wartości dodanej obydwu instytucji.

Dzięki strategicznemu partnerstwu zyskają klienci banku. Będą oni mieli możliwość skorzystania z oferty ubezpieczyciela na podstawie wspólnego pakietu usług. Produktem, który pojawi się w ofercie banku jako pierwszy będzie ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznych oraz innych urządzeń OZE, mających związek ze sztandarowymi kredytami proekologicznymi BOŚ.

Warto podkreślić, że obecnie zarówno PZU, jak i BOŚ kładą duży nacisk na wartości ESG. Strategia Grupy PZU na lata 2021-2024 skupia się na osiągnięciu neutralności klimatycznej w obszarze własnej działalności. Ponadto ubezpieczyciel zakłada, że do 2040 r. neutralni klimatycznie będą także kooperanci i partnerzy biznesowi, a do 2050 r. także klienci ubezpieczeniowi.

Z kolei BOŚ od początku swojego funkcjonowania na rynku może poszczycić się silnymi fundamentami oraz kompetencjami ekologicznymi, które zamierza wzmocnić i rozwinąć. Obecnie udział kredytów proekologicznych w portfelu kredytowym banku przekracza 36 proc., a kolejna strategia zakłada, że ich udział wzrośnie do 50 proc.

BOŚ nieustannie pracuje nad tym, by wyróżniać się kompleksowością, dlatego też rozwija oferty finansowania i wsparcia inwestycji proekologicznych. Poza elastycznymi formami finansowania i pierwiastkiem doradczym, dla banku ważne jest także to, aby inwestycje klientów były odpowiednio zabezpieczone. Strategia banku pokrywa się ze strategią ubezpieczyciela. Ten ostatni ma na celu dotarcie z ofertą swoich produktów ubezpieczeniowych do jak najszerszego grona Polaków.

 

 

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...