bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
PZU i BOŚ nawiązują współpracę w obszarze bancassurance

PZU i BOŚ nawiązują współpracę w obszarze bancassurance

Dodano: 2022-03-23
Publikator: informacja prasowa

21 marca 2022 r. PZU podpisał list intencyjny z BOŚ. Jest to kolejny etap w tworzeniu wartości dodanej obydwu instytucji.

Dzięki strategicznemu partnerstwu zyskają klienci banku. Będą oni mieli możliwość skorzystania z oferty ubezpieczyciela na podstawie wspólnego pakietu usług. Produktem, który pojawi się w ofercie banku jako pierwszy będzie ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznych oraz innych urządzeń OZE, mających związek ze sztandarowymi kredytami proekologicznymi BOŚ.

Warto podkreślić, że obecnie zarówno PZU, jak i BOŚ kładą duży nacisk na wartości ESG. Strategia Grupy PZU na lata 2021-2024 skupia się na osiągnięciu neutralności klimatycznej w obszarze własnej działalności. Ponadto ubezpieczyciel zakłada, że do 2040 r. neutralni klimatycznie będą także kooperanci i partnerzy biznesowi, a do 2050 r. także klienci ubezpieczeniowi.

Z kolei BOŚ od początku swojego funkcjonowania na rynku może poszczycić się silnymi fundamentami oraz kompetencjami ekologicznymi, które zamierza wzmocnić i rozwinąć. Obecnie udział kredytów proekologicznych w portfelu kredytowym banku przekracza 36 proc., a kolejna strategia zakłada, że ich udział wzrośnie do 50 proc.

BOŚ nieustannie pracuje nad tym, by wyróżniać się kompleksowością, dlatego też rozwija oferty finansowania i wsparcia inwestycji proekologicznych. Poza elastycznymi formami finansowania i pierwiastkiem doradczym, dla banku ważne jest także to, aby inwestycje klientów były odpowiednio zabezpieczone. Strategia banku pokrywa się ze strategią ubezpieczyciela. Ten ostatni ma na celu dotarcie z ofertą swoich produktów ubezpieczeniowych do jak najszerszego grona Polaków.

 

 

Artykuły powiązane

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...

Ubezpieczyciel jednak wypłaci odszkodowanie bliskim ofiar wypadku na A1

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 miał miejsce 16 września 2023 r. To właśnie tego dnia kierowca jadący z p...

Pracodawca musi prowadzić teczki nawet jeśli nie wykonuje kontroli trzeźwości

Państwowa Inspekcja Pracy oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej potwierdzają, że nawet jeśli pracodawca nie wy...