bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Pyrkon – nasza propozycja na weekend

Pyrkon – nasza propozycja na weekend

Dodano: 2016-04-08

Za najważniejsze wydarzenie tego weekendu bez wątpienia należy uznać festiwal Pyrkon, który odbędzie już po raz 16. w Poznaniu. Impreza co roku przyciąga tłumy zakochanym w fantastyce. W poprzednim roku festiwal odwiedziło ponad 30 tys. gości. Lepszego wyniku organizatorzy spodziewają sę również w najbliższy weekend. Pyrkon to spotkanie fanów gier, filmów, książek, komiksów, planszówek czy mangi.

Główną atrakcje festiwalu stanowi konkurs cosplay „Maskarada”, czyli wybory najlepszego kostiumu postaci ze świata fantastyki, oczywiście zaprojektowanych samodzielnie i zaprezentowanych nauczestnikach.

– Jednym z punktów programu będzie w tym roku P-Jam – konkurs, w trakcie którego uczestnicy w ciągu 24 godzin będą musieli stworzyć grę. Zwycięzca będzie miał możliwość odbycia miesięcznego stażu w bydgoskim oddziale Vivid Games – opowiada Martyna Jałoszyńska. – Uczestnicy będą także mieli okazję przetestować niewydane jeszcze gry w strefie „Testuj na Pyrkonie”, wziąć udział w wymianie książek organizowanej przez portal LubimyCzytac.pl, czy posłuchać Macieja Parowskiego, który będzie opowiadał o tym, jak wyglądała polska fantastyka przed „Fantastyką” – dodaje.

Po raz pierwszy konwent został zorganizowany w 1999 r. przez Klub Fantastyki „Druga Era”. Dziś Pyrkon to impreza, na którą zjeżdżają się miłośnicy gier, komiksów, filmów i książek z całej Polski, a nawet z innych krajów.

Więcej: http://pyrkon.pl/2016/

Artykuły powiązane

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...

Testament w formie wideo? Innowacja w dziedzinie dziedziczenia

Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie nowej formy testamentu, zwanego...