bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Przekierowanie na fałszywe strony logowania do bankowości elektronicznej

Przekierowanie na fałszywe strony logowania do bankowości elektronicznej

Dodano: 2022-09-07

Bank Credit Agricole przestrzega swoich klientów. Powyższe dotyczy działań oszustów, którzy wykupują fałszywe reklamy prowadzące do fałszywych stron logowania do bankowości elektronicznej.

Najbardziej podatnymi na ten mechanizm klientami mogą być ci, którzy aby zalogować się do swojego banku, nie wpisują ręcznie adresu banku w pasku przeglądarki, a korzystają z wyszukiwarki. Na przykład w Google wpisują nazwę banku lub nazwę z dopiskiem „logowanie”.

Pierwszy z pojawiających się wyników może być wykupioną przez oszustów reklamą, która prowadzi do strony do złudzenia przypominającej witrynę banku. W rzeczywistości jest ona stworzona przez wyłudzaczy i w sytuacji, w której klient wejdzie na fałszywą stronę i poda wymagane dane – może stracić swoje pieniądze

Credit Agricole uczula, aby zawsze sprawdzać adres strony. Należy też zwracać uwagę na to czy wyświetla się odpowiedni obrazek bezpieczeństwa, a hasło jest maskowane. Dodatkowo na fałszywych stronach mogą pojawić się żądania podania kolejnych danych, także kodów autoryzacyjnych, za pomocą których przestępcy mogą chcieć np. aktywować aplikację mobilną czy dodać kartę płatniczą do portfela cyfrowego. Tym samym bank stanowczo odradza używania wyszukiwarki do znalezienia strony logowania do bankowości.

Warto natomiast korzystać z przycisku „Logowanie” na stronie głównej banku, dodać właściwą stronę logowania do tzw. ulubionych w przeglądarce lub ustawić skrót do niej na pulpicie.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...