bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Prudential to od dzisiaj Pru

Prudential to od dzisiaj Pru

Dodano: 2022-03-23
Publikator: informacja prasowa

Od dzisiaj Prudential będzie funkcjonował pod marką Pru. Zmiana jest efektem bliższej współpracy z właścicielem ubezpieczyciela, brytyjską Grupą M&G.

Zmianie uległo logo oraz identyfikacja wizualna firmy. Nowa strona internetowa będzie działać pod adresem: www.pru.pl. W niedalekiej przyszłości zaobserwować będzie można także nowy wystrój placówek ubezpieczyciela.

23 marca ruszy kampania marketingowa, informująca o rebrandingu. Jednym z jej elementów jest kampania reklamowa: „Formalnie Prudential, a dla Ciebie Pru”, która ma podkreślać ponadczasowe wartości marki – zaufanie, bliskość i dostępność.

Co istotne, zmiana marki nie ma wpływu na dotychczas zawarte umowy, zakres ochrony czy wsparcie klientów.

Prudential istnieje w Polsce od lat 20. XX wieku, natomiast historia towarzystwa ubezpieczeniowego rozpoczęła się w 1848 roku w Wielkiej Brytanii. W 1999 roku firma połączyła się ze spółką M&G, która specjalizuje się w inwestycjach. W roku 2019 postanowiono, że to czas, by rozdzielić ją na dwie osobne spółki: M&G Prudential plc, działającą w Wielkiej Brytanii i Europie (w tym w Polsce), oraz Prudential plc, skoncentrowaną na rynkach azjatyckich. By nie doprowadzić do chaosu, postanowiono, że europejski Prudential będzie działał pod marką Pru. Zmiany są więc pokłosiem rozwoju firmy.

Artykuły powiązane

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...

Ubezpieczyciel jednak wypłaci odszkodowanie bliskim ofiar wypadku na A1

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 miał miejsce 16 września 2023 r. To właśnie tego dnia kierowca jadący z p...

Pracodawca musi prowadzić teczki nawet jeśli nie wykonuje kontroli trzeźwości

Państwowa Inspekcja Pracy oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej potwierdzają, że nawet jeśli pracodawca nie wy...