bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Prudential to od dzisiaj Pru

Prudential to od dzisiaj Pru

Dodano: 2022-03-23
Publikator: informacja prasowa

Od dzisiaj Prudential będzie funkcjonował pod marką Pru. Zmiana jest efektem bliższej współpracy z właścicielem ubezpieczyciela, brytyjską Grupą M&G.

Zmianie uległo logo oraz identyfikacja wizualna firmy. Nowa strona internetowa będzie działać pod adresem: www.pru.pl. W niedalekiej przyszłości zaobserwować będzie można także nowy wystrój placówek ubezpieczyciela.

23 marca ruszy kampania marketingowa, informująca o rebrandingu. Jednym z jej elementów jest kampania reklamowa: „Formalnie Prudential, a dla Ciebie Pru”, która ma podkreślać ponadczasowe wartości marki – zaufanie, bliskość i dostępność.

Co istotne, zmiana marki nie ma wpływu na dotychczas zawarte umowy, zakres ochrony czy wsparcie klientów.

Prudential istnieje w Polsce od lat 20. XX wieku, natomiast historia towarzystwa ubezpieczeniowego rozpoczęła się w 1848 roku w Wielkiej Brytanii. W 1999 roku firma połączyła się ze spółką M&G, która specjalizuje się w inwestycjach. W roku 2019 postanowiono, że to czas, by rozdzielić ją na dwie osobne spółki: M&G Prudential plc, działającą w Wielkiej Brytanii i Europie (w tym w Polsce), oraz Prudential plc, skoncentrowaną na rynkach azjatyckich. By nie doprowadzić do chaosu, postanowiono, że europejski Prudential będzie działał pod marką Pru. Zmiany są więc pokłosiem rozwoju firmy.

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...