bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
Prudential Family Index: 56% ankietowanych nie posiada zabezpieczenia finansowego na wypadek poważnego zachorowania

Prudential Family Index: 56% ankietowanych nie posiada zabezpieczenia finansowego na wypadek poważnego zachorowania

Dodano: 2017-10-03

44% badanych Polaków twierdzi, że nie zachoruje poważnie w przyszłości, a zaledwie 33% obawia się poważnej choroby – wskazują wyniki badania Prudential Family Index. Z drugiej strony więcej niż połowa badanych jest zdania, że nie poradzi sobie finansowo w razie zachorowania. A jedynie 45% ma wykupioną polisę.

– Polacy często nie chcą myśleć o trudnych rzeczach, gdyż myślą, że wtedy je do siebie przyciągają. Zapominamy, że ciężka choroba często wyłącza nas na dłużej z życia zawodowego, a to z kolei ogranicza to nasze dochody – mówi newsrm.tv Agata Rowińska z Prudential.

Potwierdzają to dane uzyskane w badaniu Prudential Family Index. Aż 56% badanych odpowiedziało, że w razie poważnego zachorowania nie poradzi sobie finansowo. Pozostała grupa z optymizmem patrzy na swoje domowe finanse. W tej grupie 45% posiada polisę na życie, która zapewnia finansowe wsparcie na wypadek poważnego zachorowania.

– Wśród Polaków panuje ciągle przekonanie, że nas nie stać na ubezpieczenie. Takiej odpowiedzi udzieliło 60 procent naszych respondentów. Jest to oczywiście mit. Kilka tysięcy złotych rocznie wydajemy na ubezpieczenie samochodu, a to dużo wyższy koszt niż zabezpieczenie własnego zdrowia i swojej przyszłości w razie wystąpienia choroby – mówi Agata Rowińska – Ubezpieczenie na wypadek poważnych zachorowań to koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie.  Trzeba pamiętać, że im wcześniej taką decyzję podejmiemy tym mniej zapłacimy – dodaje ekspertka.

Badani najbardziej obawiają się zachorowania na nowotwór – aż 65% odpowiedzi. Tylko 11% zadeklarowało lęk przed chorobą układu krążenia lub układu pokarmowego. Tymczasem według raportu „Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowanie” z 2017 r. wynika, że Polacy najczęściej zapadają na choroby układu krążenia (45% zgonów wywołanych jest właśnie nimi). Zaś nowotwory odpowiadają za co czwarty śmiertelny przypadek (25%).

Artykuły powiązane

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...

Nazwa „odszkodowanie” nie wystarczy do zwolnienia z PIT

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z dnia 26 marca 2024 r. (sygn. akt...

Przewodnik „Ubezpieczenia w transporcie, czyli dlaczego nie warto ryzykować?”

Przewodnik po ubezpieczeniach w transporcie jest już dostępny! Pobierz go już teraz! 👉🏻 POBIERAM...