bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Prof. Marcin Orlicki nowym członkiem rad nadzorczych spółek grupy Generali

Prof. Marcin Orlicki nowym członkiem rad nadzorczych spółek grupy Generali

Dodano: 2017-10-05

Prof. Marcin Orlicki został niezależnym członkiem rad nadzorczych trzech spółek należących do grupy Generali: Generali Towarzystwo Ubezpieczeń SA, Generali Życie SA oraz Generali Finance Sp. z o.o.

– Cieszymy się, że tak wybitny ekspert w dziedzinie ubezpieczeń, jak profesor Orlicki dołączył do rad nadzorczych naszych spółek. Wierzę, że jego wiedza i doświadczenie pomogą nam wzmocnić pozycję Generali w Polsce – powiedział Andrea Simoncelli, prezes zarządu spółek Generali Polska. 

Prof. Orlicki jest radcą prawnym, pracownikiem naukowym Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie ubezpieczeń. Jest wykładowcą prawa cywilnego i prawa ubezpieczeniowego w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego. Prof. Orlicki jest autorem wielu projektów aktów prawnych z zakresu ubezpieczeń. Pełni też rolę arbitra w Sądzie Polubownym przy KNF.

Ponadto, do rad nadzorczych spółek ubezpieczeniowych grupy Generali dołączył Carlo Schiavetto, dyrektor departamentu controllingu Generali CEE Holding.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...