bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Problemy z budową europejskiej organizacji płatniczej

Problemy z budową europejskiej organizacji płatniczej

Dodano: 2022-03-15

Inicjatorzy nowej organizacji płatniczej zmieniają priorytety i zwracają się w stronę usług, które wykorzystują transakcje natychmiastowe.

Operator przyszłego, europejskiego systemu płatności – EPI Interim – oświadczył, że ostatecznie tylko 13 instytucji potwierdziło chęć budowy organizacji, która miałaby konkurować z amerykańskimi podmiotami. Natomiast wcześniej chęć przystąpienia deklarowało ponad 30 instytucji.

Ponadto EPI Interim wydał komunikat dotyczący zmiany kształtu powstającego podmiotu. Początkowo bowiem miała to być organizacja posiadająca w swojej ofercie karty, płatności mobilne czy przelewy natychmiastowe P2P realizowane w czasie rzeczywistym. Obecnie udziałowcy zainteresowani projektem swoją uwagę skupiają na budowie rozwiązania płatniczego, które wykorzystuje płatności natychmiastowe. Zatem EPI Interim dostosowuje swój zakres oraz cele do nowego pomysłu.

O budowie europejskiej instytucji płatniczej pisaliśmy już w artykule pt. „Budowa europejskiej organizacji płatniczej”.

Artykuły powiązane

Pada śnieg…na co uważać będąc kierowcą?

„Tato zobacz, jakie piękne płatki lecą z nieba.” Rzeczywiście, stanąłeś w oknie z synem i obaj zachwycacie się tym cudem...

Ubezpieczenia w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku

W dniu 28 listopada 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował biuletyn, w którym zamieszczono analizę ry...

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...