bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Prezes UKE publikuje „Poradnik bezpiecznego korzystania ze środków komunikacji elektronicznej w cyberprzestrzeni”

Prezes UKE publikuje „Poradnik bezpiecznego korzystania ze środków komunikacji elektronicznej w cyberprzestrzeni”

Dodano: 2016-03-25
Publikator: Urząd Komunikacji Elektronicznej

Zgodnie z komunikatem podanym na stronach www.uke.gov.pl, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej zobligowany przepisami ustawy Prawo Telekomunikacyjne, a także postrzegając swoją rolę w propagowaniu bezpiecznego korzystania ze środków komunikacji elektronicznej w szeroko rozumianej cyberprzestrzeni, opublikował „Poradnik bezpiecznego korzystania ze środków komunikacji elektronicznej w cyberprzestrzeni.”

Jego celem jest pokazanie niebezpieczeństw, na które narażony jest każdy użytkownik cyberprzestrzeni i w możliwie najbardziej przystępny sposób wskazanie na przykładzie kilku wybranych zdarzeń i sytuacji rekomendowanych środków ostrożności oraz najbardziej popularnych sposobów zabezpieczenia swoich danych i urządzeń.

Poradnik zawiera ważne informacje dotyczące mechanizmów zagrożeń, konsekwencji skutecznych cyberataków i sposobów na zabezpieczenie swoich urządzeń i systemów komputerowych. W poradniku znaleźć można również zestaw informacji dotyczących najważniejszych technik zabezpieczania komputerów wraz z praktycznymi wskazówkami jak to zrobić.

Poradnik jest dostępny do pobrania tutaj:http://www.uke.gov.pl/bezpieczenstwo-komunikacji-elektronicznej-w-cyberprzestrzeni-15264

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...