bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Prezes PZU: Warto zwiększać udział rodzimego kapitału w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym

Prezes PZU: Warto zwiększać udział rodzimego kapitału w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym

Dodano: 2016-11-21

Z okazji odbywającego się w Rzeszowie Kongresu 590, Michał Krupiński, Prezes PZU podsumował dla PAP ostatnie sukcesy spółki: wyniki po trzech kwartałach oraz podtrzymanie przez amerykańską agencję ratingową S&P oceny PZU na poziomie „A-”- najwyższym z możliwych dla polskiej spółki, który przewyższa o jeden poziom rating Polski.

Na początku rozmowy Michał Krupiński stwierdził, że są trzy powody, dla których warto zwiększać udział rodzimego kapitału w sektorze bankowym czy ubezpieczeniowym. Pierwszy obejmuje wyniki badań satysfakcji klientów, z których wynika, że Polacy wolą kupować produkty w firmach rodzimych. Ponadto, jak wskazał prezes największego polskiego zakładu ubezpieczeń, kryzys finansowy pokazał, że kiedy w Polsce był wzrost gospodarczy, to „banki z siedzibą za granicą wyciągały płynność, nie zwiększały akcji kredytowej”. Jego zdaniem, polskie banki, a wśród nich PKO BP czy kontrolowany przez PZU Alior Bank, okazują się w takich sytuacjach być „dużo bardziej innowacyjne niż banki zagraniczne”. Kolejnym powodem, dla którego warto wspierać repolonizację w sektorze finansowym, w opinii Krupińskiego, jest lojalność wobec klienta. „Czasami firmy muszą wybierać, który klient jest ważniejszy, więc bardzo ważne jest, aby polskie banki wspierały polskie firmy” – stwierdził prezes PZU.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...