bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Powstanie baza organizacji pomagających ofiarom wypadków drogowych

Powstanie baza organizacji pomagających ofiarom wypadków drogowych

Dodano: 2016-09-09

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa poinformowało, że Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozpoczęła prace nad stworzeniem pierwszej w Polsce ogólnodostępnej bazy danych o podmiotach zajmujących się udzielaniem pomocy ofiarom wypadków drogowych i ich rodzinom.

– Chcemy, aby taka baza była łatwo dostępna dla każdego obywatela szukającego pomocy powypadkowej, także w swoim województwie – powiedział Konrad Romik, sekretarz KRBRD.

KRBRD czeka na zgłoszenia organizacji niosących pomoc poszkodowanym do 30 września 2016 roku. Podstawowe informacje o takich podmiotach (nazwa podmiotu, adres, adres strony internetowej, numer kontaktowy, numer KRS oraz zakres działalności) można nadsyłać drogą mailową na adres: sekretariat@krbrd.gov.pl.

Baza zostanie udostępniona na stronie KRBRD (www.KRBRD.gov.pl) i po jej publikacji będzie istniała możliwość uzupełniania zestawienia o kolejne organizacje pomagające poszkodowanym.

Inicjatywa jest realizowana w ramach działań ujętych w Narodowym Programie Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w dziale „ratownictwo i opieka powypadkowa”.

Artykuły powiązane

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...

Nazwa „odszkodowanie” nie wystarczy do zwolnienia z PIT

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z dnia 26 marca 2024 r. (sygn. akt...

Przewodnik „Ubezpieczenia w transporcie, czyli dlaczego nie warto ryzykować?”

Przewodnik po ubezpieczeniach w transporcie jest już dostępny! Pobierz go już teraz! 👉🏻 POBIERAM...