bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Pośrednicy oczekują wykorzystania nowych technologii

Pośrednicy oczekują wykorzystania nowych technologii

Dodano: 2017-03-27

Obecnie branża ubezpieczeniowa stoi przed kolejnym wyzwaniem, jakie powstaje w związku z rozwojem nowych technologii. Ich wykorzystaniem zainteresowani są nie tylko klienci, ale także przedstawiciele środowiska pośredników ubezpieczeniowych.

– Sytuacja na polskim rynku brokerskim nie jest może bardzo dobra, ale jest dobra. Od 25 lat przekonujemy klientów, że warto skorzystać z usług profesjonalnego doradcy ubezpieczeniowego. Grono naszych klientów rośnie. Na naszą pracę wpływa sytuacja bieżąca na rynku ubezpieczeń – wojny cenowe w ostatnich latach spowodowały, że strumień składki kierowany do zakładów ubezpieczeń się zmniejszył – wskazuje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Łukasz Zoń, prezes Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.

Jego zdaniem, obecnie branża ubezpieczeniowa stoi przed kolejnym wyzwaniem, jakie powstaje w związku z rozwojem nowych technologii. Pomimo, że model sprzedaży ubezpieczeń w systemie direct niezbyt przypadł do gustu polskim klientom, to, jak wskazał Łukasz Zoń, tę sytuację może zmienić odpowiednie wykorzystanie przez zakłady ubezpieczeń szansy, jaką przynoszą nowe technologie.

Artykuły powiązane

Nowe przepisy chroniące obywateli przed kradzieżą tożsamości od 1 czerwca.

Od 1 czerwca 2024 roku w Polsce będą obowiązywać nowe przepisy mające na celu lepszą ochronę obywateli przed k...

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...