bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Posłowie skierowali projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń do Senatu

Posłowie skierowali projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń do Senatu

Dodano: 2017-11-09

Podczas 51. posiedzenia Sejmu RP posłowie w III czytaniu przyjęli projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń. Za projektem głosowało 417 posłów, dwóch było przeciwnych.

Przyjęty kształt projektu ustawy zawiera poprawkę rządu w zakresie przepisów przejściowych. Wniesiona poprawka ma na celu wprowadzenie możliwości ubiegania się przez polskie podmioty o zezwolenie KNF na świadczenie usług udostępniania informacji o transakcjach.

Wiceminister finansów Paweł Gruza wyjaśnił podczas wtorkowego posiedzenia Komisji Finansów Publicznych, że zmiana ta umożliwi z dniem 3 stycznia 2018 roku krajowym firmom inwestycyjnym i bankom wypełnianie obowiązków informacyjnych, wynikających z unijnych przepisów, za pośrednictwem krajowych podmiotów. „Firmy te nie będą musiały poszukiwać zagranicznych podmiotów, dostarczających informacji o transakcjach” – mówił minister.

Artykuły powiązane

Łatwiejsza transgraniczna współpraca między organami nadzoru w przypadku zmiany siedziby zakładu ubezpieczeń

Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) postanowił uzupełnić swoją decyzję z...

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...