bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
IDD
Posłowie skierowali projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń do Senatu

Posłowie skierowali projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń do Senatu

Dodano: 2017-11-09

Podczas 51. posiedzenia Sejmu RP posłowie w III czytaniu przyjęli projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń. Za projektem głosowało 417 posłów, dwóch było przeciwnych.

Przyjęty kształt projektu ustawy zawiera poprawkę rządu w zakresie przepisów przejściowych. Wniesiona poprawka ma na celu wprowadzenie możliwości ubiegania się przez polskie podmioty o zezwolenie KNF na świadczenie usług udostępniania informacji o transakcjach.

Wiceminister finansów Paweł Gruza wyjaśnił podczas wtorkowego posiedzenia Komisji Finansów Publicznych, że zmiana ta umożliwi z dniem 3 stycznia 2018 roku krajowym firmom inwestycyjnym i bankom wypełnianie obowiązków informacyjnych, wynikających z unijnych przepisów, za pośrednictwem krajowych podmiotów. „Firmy te nie będą musiały poszukiwać zagranicznych podmiotów, dostarczających informacji o transakcjach” – mówił minister.

Artykuły powiązane

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...

Nazwa „odszkodowanie” nie wystarczy do zwolnienia z PIT

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z dnia 26 marca 2024 r. (sygn. akt...

Przewodnik „Ubezpieczenia w transporcie, czyli dlaczego nie warto ryzykować?”

Przewodnik po ubezpieczeniach w transporcie jest już dostępny! Pobierz go już teraz! 👉🏻 POBIERAM...