bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
Posłowie przegłosowali ustawę o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami

Posłowie przegłosowali ustawę o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami

Dodano: 2017-02-27

W dniu 24 lutego 2017 r. miało miejsce III czytanie rządowego projektu ustawy o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. 426 posłów głosowało za uchwaleniem ustawy. Tylko dwóch było przeciwnych. Obecnie projekt został skierowany do prac w Senacie.

Projekt ma na celu wdrożenie dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/17/UE z dnia 4 lutego 2014 r. w sprawie konsumenckich umów o kredyt związanych z nieruchomościami mieszkalnymi celem zapewnienia wysokiego poziomu ochrony konsumentów, którzy zawierają umowy o kredyt.

W trakcie prac legislacyjnych projekt był szeroko dyskutowany ze względu na zawartą w nim propozycją zakazu wynagradzania pośredników. To rozwiązanie zostało uwzględnione w projekcie po konsultacjach publicznych. Propozycję tę zawarła w swoich uwagach do projektu Komisja Nadzoru Finansowego (czytaj więcej: Zakaz wypłacania wynagrodzenia pośrednikom kredytu hipotecznego).

Artykuły powiązane

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...

Nazwa „odszkodowanie” nie wystarczy do zwolnienia z PIT

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z dnia 26 marca 2024 r. (sygn. akt...

Przewodnik „Ubezpieczenia w transporcie, czyli dlaczego nie warto ryzykować?”

Przewodnik po ubezpieczeniach w transporcie jest już dostępny! Pobierz go już teraz! 👉🏻 POBIERAM...