bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Porozumienie Deloitte i BIK

Porozumienie Deloitte i BIK

Dodano: 2022-04-15
Publikator: Biuro Informacji Kredytowej

Deloitte i BIK podpisały porozumienie o współpracy.

Celem partnerstwa jest wsparcie i promocja Platformy BIK Open API. Jest to pierwsza inicjatywa wdrożona w ramach programu piaskownicy technologicznej BIK HUB. Ponadto, dzięki kompetencjom doradczym i biznesowym firmy Deloitte, zostają poszerzone korzyści dla podmiotów sprawdzających swoje rozwiązania w piaskownicy BIK HUB.

Celem podjętej współpracy jest zaangażowanie firmy w proces rozwoju wspomnianej inicjatywy. W konsekwencji oznacza to promowanie koncepcji nowych produktów i usług, które są budowane dzięki danym zgromadzonym w ramach Platformy BIK Open API.

Warto wspomnieć, że to posiadana wspólna misja społecznej odpowiedzialności biznesu łączy podmioty. Koncepcja polega na stwarzaniu szans rozwoju dla zdolnych startupów czy fintechów. W ramach platformy istnieje możliwość kreowania nowych standardów wykorzystywania i integracji danych.

Platforma BIK Open API jest bezpiecznym i nowatorskim obszarem. Obecnie korzysta z niej kilkanaście podmiotów, które testują i prototypują swoje rozwiązania posługując się przy tym szerokim spektrum informacji. Dzięki bardzo prostemu dostępowi do danych z wielu źródeł, w jednym miejscu możliwe jest tworzenie i testowanie rozwiązań w oparciu o dane z obszarów, np. nieruchomości, badań konsumenckich czy finansów.

Artykuły powiązane

I kwartał 2023 r.: mniej szkód, wyższe odszkodowania

W dniu 24 maja 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował Biuletyn Informacyjny Ośrodka Informacji UFG d...

UFG pracuje nad nowym narzędziem do walki z oszustwami ubezpieczeniowymi

Podczas X Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń przedstawiono zarys nowego projektu Ubezpieczeniowego Funduszu...

#3 Nastrój się na prawo – QuoVadisBancassurance? Część 2

1/ Po pierwsze, nie będziesz łączył roli agenta i ubezpieczającego 2/ Po drugie, nie będziesz zarabiał na ubezpi...

    Zadaj Pytanie