bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Poradnik Rzecznika Finansowego, czyli kredyt konsumencki nie tylko na Gwiazdkę

Poradnik Rzecznika Finansowego, czyli kredyt konsumencki nie tylko na Gwiazdkę

Dodano: 2022-12-27
Publikator: Rzecznik Finansowy

Okres świąteczny, który już za nami, nierozłącznie wiąże się ze zwiększonymi wydatkami. Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia z uwagi na inflację były droższe niż poprzednie, co z pewnością każdy zauważył.

Jednak Święta to dopiero początek zwiększonych wydatków, bowiem w kolejce ustawiają się poświąteczne wyprzedaże, huczne przywitanie Nowego Roku, karnawałowe bale czy zimowe ferie.

Na wzmożone finansowe potrzeby chętnie odpowiadają instytucje finansowe – kusząc pożyczkami i kredytami. Obiecują, że oferowane produkty są dla nas niczym „gwiazdka z nieba”, a raty same znikają. Ale jak w rzeczywistości rozpoznać prawdziwą okazję, która będzie wsparciem przy zwiększonych wydatkach? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć Rzecznik Finansowy pod postacią poradnika.

Poradnik, który pomoże uniknąć finansowych pułapek zastawionych na klienta w otoczeniu pokus i zakupowego szaleństwa można znaleźć pod adresem: https://rf.gov.pl/2022/12/14/poradnik-rzecznika/.

Zapraszamy do lektury!

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...