bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Popieram loterię

Popieram loterię

Dodano: 2016-04-07
Publikator: Ministerstwo Finansów

„Popieram loterię”, pod takim hasłem Ministerstwo Finansów prowadzi wśród przedsiębiorców akcję zachęcającą do popierania Narodowej Loterii Paragonowej.

Aktywne uczestnictwo w akcji „Popieram loterię” polega na pobraniu materiałów Narodowej Loterii Paragonowej (dostępnych na stronie: https://loteriaparagonowa.gov.pl/pliki-do-pobrania) oraz wykorzystania ich w miejscu pracy.

„Loteria ma uświadomić Polakom, że mają duży wpływ na kształtowanie uczciwego obrotu gospodarczego, a biorąc paragony wspierają uczciwych przedsiębiorców i równą konkurencję między nimi. Branie i wydawanie paragonów przekłada się wprost na stan naszego wspólnego budżetu, czyli finansowanie szkół, szpitali, kolei czy dróg. Jeśli te wartości są bliskie przedsiębiorcom, mogą zadeklarować swoje wsparcie i dołączyć do akcji Ministerstwa Finansów.” – mówi Waldemar Grzegorczyk, rzecznik prasowy Ministra Finansów.

Przypomnijmy, że Narodowa Loteria Paragonowa wystartowała w październiku 2015 roku. Od początku spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród Polaków. W pierwszym etapie zarejestrowano kilka milionów paragonów. Loteria ma na celu przede wszystkim edukacje Polaków oraz wykształcić w nich nawyk upominania się o paragon potwierdzający transakcje, a przez to eliminować zjawisko szarej strefy.

Więcej o akcji można przeczytać na stronie: https://loteriaparagonowa.gov.pl/ekstra/popieraja-nas

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...