bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Ponad 850 tys. zł wyłudzili rzeczoznawcy znanego ubezpieczyciela

Ponad 850 tys. zł wyłudzili rzeczoznawcy znanego ubezpieczyciela

Dodano: 2016-04-15

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali czterech rzeczoznawców. Pracowali oni w jednym z największych w Polsce zakładów ubezpieczeń. Zatrzymani są podejrzani o wyłudzenie ponad 850 tysięcy złotych.

Rzeczoznawcy działali w zorganizowanej grupie przestępczej. Oszukiwali zakład ubezpieczeń przez zgłaszanie fikcyjnych kolizji drogowych wraz z sfałszowaną dokumentacją i wyceną szkód, które w rzeczywistości nie nastąpiły. We współpracujących z oszustami warsztatach samochodowych montowano do aut uszkodzone części z innych pojazdów. Rzeczoznawcy dokonywali oględzin i przygotowywali dokumentację lekko zmodyfikowanych samochodów.

Do tej pory udowodniono im 62 przypadki wyłudzeń pieniędzy od zakładu ubezpieczeń. Grozi im 10 lat więzienia. Odpowiadają z wolnej stopy, ale orzeczono wobec nich kaucje oraz policyjne dozory.

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...