bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Ponad 850 tys. zł wyłudzili rzeczoznawcy znanego ubezpieczyciela

Ponad 850 tys. zł wyłudzili rzeczoznawcy znanego ubezpieczyciela

Dodano: 2016-04-15

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali czterech rzeczoznawców. Pracowali oni w jednym z największych w Polsce zakładów ubezpieczeń. Zatrzymani są podejrzani o wyłudzenie ponad 850 tysięcy złotych.

Rzeczoznawcy działali w zorganizowanej grupie przestępczej. Oszukiwali zakład ubezpieczeń przez zgłaszanie fikcyjnych kolizji drogowych wraz z sfałszowaną dokumentacją i wyceną szkód, które w rzeczywistości nie nastąpiły. We współpracujących z oszustami warsztatach samochodowych montowano do aut uszkodzone części z innych pojazdów. Rzeczoznawcy dokonywali oględzin i przygotowywali dokumentację lekko zmodyfikowanych samochodów.

Do tej pory udowodniono im 62 przypadki wyłudzeń pieniędzy od zakładu ubezpieczeń. Grozi im 10 lat więzienia. Odpowiadają z wolnej stopy, ale orzeczono wobec nich kaucje oraz policyjne dozory.

Artykuły powiązane

KNF zaktualizował i uzupełnił pytania dotyczące SFDR

W dniu 23 listopada 2023 r. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował, że w zakładce „Pytania i odpowiedzi (Q&am...

Problemy z odbiorem poczty nie uzasadniają braku odpowiedzi na wezwania UOKiK

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w wyroku z dnia 8 maja 2023 r. (sygn. akt XVII AmA 31/21) orzekł, że reo...

Dodatkowe świadczenia ubezpieczyciela to koszty uzyskania przychodu

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z dnia 14 września 2023 r. (sygn. akt III SA/Wa 1248/23) orzekł, że...