bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Polska Platforma Zrównoważonych Finansów

Polska Platforma Zrównoważonych Finansów

Dodano: 2022-11-07
Publikator: Ministerstwo Finansów

Kilka dni temu odbyło się pierwsze posiedzenie polskiej Platformy Zrównoważonych Finansów, która została powołana przy Ministerstwie Finansów.

Wspomniana Platforma powstała w związku z toczącymi się w Ministerstwie Finansów pracami nad Mapą Drogową dla Rozwoju Zrównoważonych Finansów w Polsce. Mapa ta ma na celu zidentyfikowanie mocnych stron polskiego rynku kapitałowego oraz potencjalnych wyzwań w kontekście finansowania transformacji klimatycznej, a także mechanizmów, instrumentów i usług finansowych umożliwiających kierowanie kapitału prywatnego w najbardziej efektywne przedsięwzięcia wspierające zrównoważony rozwój.

Jak powiedział wiceminister finansów: „Powołujemy dziś polską Platformę Zrównoważonych Finansów – forum dyskusji i podejmowania decyzji na temat strategicznych kierunków rozwoju zrównoważonych finansów w Polsce. Wspólny dialog pozwoli zidentyfikować najważniejsze obszary, w których potrzebne są zmiany regulacyjne, podjęcie działań przez ministra finansów czy po prostu wsparcie inicjatyw, które już mają miejsce na rynku”.

W gronie członków Platformy znaleźli się przedstawiciele kluczowych instytucji administracji publicznej i polskiego rynku kapitałowego. Projekt jest realizowany przez Ministerstwo Finansów we współpracy z Dyrekcją Generalną Komisji Europejskiej ds. Wspierania Reform Strukturalnych.

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...